W hołdzie generałowi "Nilowi"

  • 7.03.2019, 09:43
  • SK
W hołdzie generałowi "Nilowi" fot. SK
Pierwszy dzień marca rozpoczęto w Sierpcu uroczystym apelem pod pomnikiem generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila", powieszonego w mokotowskim więzieniu w 1953 roku po sfingowanym procesie.

Hołd w postaci zapalonego znicza i złożonych kwiatów szefowi Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej Armii Krajowej i jednemu z najbardziej zasłużonych żołnierzy Armii Krajowej złożyły władze miasta i powiatu, przedstawiciele straży miejskiej i policji, dyrektorzy szkół, delegacje szkół i sierpeckich stowarzyszeń. Uroczystość przygotowana została przez uczniów I Prywatnej Szkoły Podstawowej opiekującej się pomnikiem oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Sierpcu.

SK

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe