Ślubowanie klas strażackich

  • 7.03.2019, 09:53
  • opr. red. 
Ślubowanie klas strażackich fot. ZS nr 2
W ostatnim tygodniu lutego miało miejsce uroczyste ślubowanie klas strażackich Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu.

W ceremonii ślubowania udział wzięli zaproszeni goście, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie. Nie zabrakło życzeń realizowania swoich pasji, podejmowania działań w kierunku rozwijania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy z zakresu pożarnictwa. Przypomniano, że bycie strażakiem to nie tylko zawód, ale też służba i pasja.
Uczniowie klas I i II LOS złożyli przysięgę. Przywilej ślubowania uczniów klas strażackich na sztandar szkoły złożyli: Katarzyna Cyn (II LOS), Mateusz Bawoł (II LOS), Gabriela Krzemińska (I LOS) i Dawid Dębski (I LOS). Rotę ślubowania odczytał wychowawca klasy I LOS Bartłomiej Kanty. Brygadier Paweł Sekulski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia klasy strażackiej. Uroczystość została wzbogacona koncertem w wykonaniu Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierpcu pod batutą Michała Głowackiego, oraz programem artystycznym   w wykonaniu grupy Mażoretek Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierpcu pod opieką Justyny Adamskiej. Po zakończeniu uroczystości rodzice zaprosili wszystkich gości na słodki poczęstunek.

opr. red. 

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe