2mln na "inteligentne" zarządzanie

  • 7.03.2019, 09:59
  • opr. SK
2mln na "inteligentne" zarządzanie
Dzięki uczestnictwu w pilotażowym konkursie "Human Smart Cities Inteligentne Miasta współtworzone przez mieszkańców" gmina i miasto Sierpc otrzymały prawie 2 mln złotych dofinansowania na realizację projektu pod nazwą " Sierpc 2.0.- Rozwiązania Eco Smart z zakresu zarządzania miastem".

Środki na ten cel wygospodarowane zostały z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz z budżetu państwa. Celem konkursu było przygotowanie, opracowanie, jak i wdrożenie inteligentnych rozwiązań w zakresie zarządzania miastem, stworzenie przestrzeni przyjaznej do życia, za którą współodpowiedzialność ponosiliby również mieszkańcy poprzez aktywny udział w zarządzaniu i współdecydowaniu. W ramach realizacji zadań władze miejskie zaplanowały wymianę oświetlenia ulicznego na LED, co wpłynie znacząco na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej, ponadto montaż czujników wypełnienia kontenerów na śmieci, oraz przeprowadzenie działań edukacyjnych dla dorosłych mieszkańców, dzieci i  młodzieży, pracowników JST, podległych jednostek oraz zarządców osiedli, mających na celu zwiększenie świadomości ekologicznej. Realizacja projektu rozpocznie się w drugim kwartale tego roku i potrwa do drugiego kwartału 2021 roku.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe