Skansen wita wiosnę

  • 07.03.2019, 10:26 (aktualizacja 07.03.2019, 10:28)
  • opr. red.
Skansen wita wiosnę
Po raz kolejny sierpecki skansen zaprasza dzieci i młodzież do udziału w imprezie plenerowej „Powitanie wiosny w skansenie” i konkursie plastycznym na najciekawszą marzannę. 

Uczestnicy imprezy będą mieli okazję zwiedzić wnętrza chałup chłopskich i dworów szlacheckich, przejadą się wozem, a także usiądą przy ognisku. Impreza plenerowa „Powitanie wiosny w skansenie” odbędzie się 21 marca w godzinach 10.00–14.00. Ma charakter zabawy służącej integracji i przybliżeniu folkloru Mazowsza. Jej uczestnicy poznają zwyczaje służące przywołaniu wiosny i zapewnieniu urodzaju, wezmą też udział w obrzędzie pożegnania zimowych chłodów. Najważniejszym punktem programu jest konkurs na najciekawszą marzannę. Mogą w nim wziąć udział grupy zorganizowane, minimum 3-osobowe. Każdy z zespołów powinien przygotować własną słomianą pannę i dostarczyć ją w dniu imprezy do skansenu. W swojej pracy wykorzystać mogą stare ubrania, papier, bądź inne materiały. Ważne też, by marzanna zawierała elementy zdobnicze nawiązujące do codziennych uczniowskich trosk. Komisja konkursowa oceni nie tylko urodę kukieł, ale także kreatywność twórców, ilość włożonej pracy i jej trwałość. Jest o co walczyć, na laureatów czekają wartościowe nagrody. To nie wszystkie atrakcje, jakie czekają młodych odkrywców folkloru. Po zmaganiach konkursowych przyjdzie czas na przejażdżki wozem konnym przez skansenowską wieś oraz zwiedzanie wystawy poświęconej zwyczajom i obrzędom związanym z okresem wielkanocnym i wiosennym. Wydarzenie zakończy wspólna zabawa przy ognisku.

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe