Bezpieczny senior

  • 13.03.2019, 08:56
  • opr. red.
Bezpieczny senior fot.KPP w Sierpcu
„Aktywny i bezpieczny senior w świecie finansów”, pod takim hasłem sierpeccy policjanci przeprowadzili w styczniu i lutym cykl spotkań z seniorami. Policjanci omawiali zagrożenia czyhające na seniorów w świecie finansów oraz ostrzegali przed oszustami mogącymi różnymi metodami wyłudzić od starszych osób oszczędności życia.

Szkolenie było podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. W części teoretycznej omówiono sposoby oraz metody działania sprawców. Seniorzy rozszerzyli swoją wiedzę o tematykę związaną z udostępnianiem dowodu osobistego, kradzieży informacji z elektronicznych nośników danych, a także zagrożeń wynikających z korzystania z bankomatów. Zostały także poruszone tematy dotyczące bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych usług bankowych, takich jak karty płatnicze czy rachunki internetowe. Kolejnym tematem skierowanym do uczestników było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ocena i rozpoznawanie ewentualnych zagrożeń, a także granice obrony koniecznej. W części praktycznej seniorzy mieli okazję zwiedzić sierpecką komendę, poznać tajniki pracy policjantów. Seniorzy zobaczyli, jak wygląda ich codzienna praca, jakim dysponują sprzętem i wyposażeniem. Na uczestników szkolenia czekał także pokaz z pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie szkolenia policjanci KPP w Sierpcu rozdali uczestnikom ulotki i  broszury edukacyjne. Celem projektu jest zwiększenie świadomości osób starszych w obszarze finansowym i zasad bezpieczeństwa, zarówno podczas codziennego obcowania z finansami i operacjami z tym związanymi, jak i w zakresie przestępstw dokonywanych w bankowości elektronicznej i takich, na które narażeni są seniorzy.

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe