Szkolenia dla młodzieży szkół średnich na temat nowej usługi KAS – Twój e-PIT

  • 13.03.2019, 09:05 (aktualizacja 13.03.2019 09:07)
  • IP
Szkolenia dla młodzieży szkół średnich  na temat nowej usługi KAS – Twój e-PIT
4 marca  w budynku Urzędu Skarbowego w Sierpcu odbyła się lekcja edukacyjna dla  młodzieży  Zespołu Szkół  Zawodowych nr 1 w Sierpcu, a 6 marca  identyczne spotkanie przygotowano dla młodzieży Zespołu Szkól Zawodowych nr 2 w Sierpcu.

Tematem spotkań z młodzieżą było  omówienie zasad elektronicznego wypełniania zeznań podatkowych PIT wraz  z możliwością ich wysłania przez Internet. Uczniom została przybliżona elementarna wiedza związana z podatkami, w tym przede wszystkich nowa usługa Twój e-PIT. 
Zdobyta wiedza podatkowa daje młodzieży możliwość pomocy domownikom, rodzinie i znajomym, którzy nie czują się zbyt pewnie w korzystaniu z elektronicznych narzędzi.                      Poza tym wiedza podatkowa z pewnością okaże się bardzo przydatna, gdyż już niebawem  młodzież szkolna również będzie rozliczała swoje dochody. 
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sierpcu  podkreśla, że edukacja młodzieży w zakresie wiedzy podatkowej  jest zadaniem priorytetowym. Zajęcia prowadził kierownik Referatu Kontroli, Spraw Karnych Skarbowych i Wymiany Informacji Międzynarodowej – Piotr Maciejewski.  

IP

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe