Wnioski o obniżenie dodatków w oświacie

  • 13.03.2019, 09:19 (aktualizacja 13.03.2019, 09:22)
  • SK
Wnioski o obniżenie dodatków w oświacie
Radni gminy Zawidz spotkali się 12 marca na posiedzeniu V sesji Rady Gminy, żeby przegłosować m.in. wysokość stawki godzinowej za usługi opiekuńcze, oraz zmiany w uchwale budżetowej.

Radni na tym posiedzeniu nie wnosili żadnych interpelacji i zapytań. Natomiast zostały złożone wnioski Komisji Oświaty i Kultury w sprawie obniżenia dodatku funkcyjnego dyrektorom szkół, dodatku za wychowawstwo oraz obniżenie dodatku motywacyjnego. Ponadto Komisja wnioskowała o obniżenie wynagrodzenia inspektora oświaty. 
Pierwsza z uchwał, którą radni przegłosowali, dotyczyła ustalenia wysokości stawki godzinowej za usługi opiekuńcze realizowane w ramach pomocy społecznej gminy Zawidz. W bieżącym roku wynosić ona będzie 15 złotych. W roku 2018  wydatki na te usługi wyniosły ponad 500 tys. zł, zaś odpłatność ponad 700 tys. zł.
Przyjęto także gminny program przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie w latach 2019- 2024. 
Radni jednogłośnie przyjęli też zmiany do Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2030, jak i w sprawie zmiany uchwały budżetowej z grudnia 2018 roku.

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe