„Tak bym chciała damą być, ach damą być…”

  • 13.03.2019, 09:26 (aktualizacja 13.03.2019, 09:29)
  • (katia)
„Tak bym chciała damą być, ach damą być…”
Kiedyś popularne były goździki i rajstopy, dziś, choć czasy się zmieniły, nadal jednym z najchętniej obchodzonych dni w roku jest Dzień Kobiet i, mimo iż świętowaliśmy go w piątek 8 marca, to już od poniedziałku wręczano tulipany, składano życzenia i śpiewano „za zdrowie pań”.

5 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu Zarządy Osiedli nr 4 i 5 zorganizowały obchody tego święta. Dla wszystkich przybyłych wystąpiły dzieci oraz młodzież z grup działających w CKiSz-u, oraz z Zespołu Szkół nr 1, a dla wszystkich pań były serdeczne życzenia i tulipany. Nie zabrakło również słodkości – w kawiarni można było skosztować pysznych wypieków i kawy.
„Przez całe życie na mojej drodze stawały wspaniałe kobiety, począwszy od mojej mamy, nauczycielek w szkole, żony i córki - mówił burmistrz  Jarosław Perzyński - wszystkim paniom w dniu ich święta należą się podziękowania i najserdeczniejsze życzenia”. Po raz ósmy w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się Muzyczny Dzień Kobiet, którego głównym pomysłodawcą są Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Sierpcu oraz grupa mażoretek „Alizma”.
Co roku, zapraszając do współpracy różne grupy, tworzą niezapomniany klimat taneczno-wokalno-muzyczny. Tym razem obok orkiestry wystąpili działający w sierpeckim CKiSz-u wokaliści oraz LZA Kasztelanka, a także grupy taneczne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu.
Feeria kolorów, wspaniałe wykonania piosenek dla pań, a także układy taneczne przygotowane przez dzieci i młodzież sprawiły, że ci, którzy postanowili spędzić piątkowy wieczór w CKiSz-u, z pewnością tego nie żałowali.

(katia)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe