Mistrzostwa Polski w Sierpcu [FOTO]

  • 13.03.2019, 10:00
  • SK
Mistrzostwa Polski w Sierpcu [FOTO]
W dniach 9-10 marca na parkiecie w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu odbyły się po raz pierwszy w historii miasta Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach latynoamerykańskich. Do rywalizacji o tytuł Mistrzów Polski stanęło około 200 najlepszych par tanecznych z całego kraju. W tym samym czasie przy Mistrzostwach odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego.

Organizatorami tegorocznych Mistrzostw Polski FTS latino w Sierpcu byli: sieć szkół tańca Art. Dance Sierpc oraz Klub Sportowy Falkon i Szkoła Tańca Falkon- obie z Płocka. Ponadto Federacja Tańca Sportowego, Mazowiecki Związek Tańca Sportowego, Urząd Miasta Sierpca oraz Starostwo Powiatowe w Sierpcu. Natomiast personalnie za organizację odpowiadał Adrian Kowalski i wspierający go Tomasz Kadylak.
Zmagania par tanecznych oceniane były w następujących kategoriach: juniorzy latino, młodzież latino, młodzież starsza latino, dorośli latino,  oraz senior w kategorii pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej latino. Umiejętności taneczne oceniało dziewięciu sędziów pod okiem sędziego głównego Tomasza Konurego.  Wśród zaproszonych sędziów sześciu przybyło do nas z zagranicy, zaś pozostałych czterech z Polski. I tak tancerzy oceniali: Alberto Rodrigez z Portugalii, Felix Castillo z Belgii, Cecilia Muller- Omeltchenko z Niemiec, Grant Baartzes z RPA, Alexey Silde z Rosji, oraz z Polski: Antoni Grycmacher, Konrad Mazurek, Łukasz Grzęski i Rusłan Butko. Tegoroczni mistrzowie i wicemistrzowie Polski FTS otrzymali medale, puchary, dyplomy oraz upominki. Pozostałe pary nagrodzono dyplomami i upominkami.
Prze dwa dni oko i ucho mieszkańców Sierpca, miłośników tańca i nie tylko cieszyły rytmy muzyki latynoamerykańskiej, piękne tancerki i przystojni tancerze, oraz przyciągające uwagę stroje. Każdy, kto zasiadł na widowni, nie żałował. Publiczność miała okazję oglądać najlepsze pary w kraju tańczące sambę, rumbę czy paso doble. Zdobyte w Sierpcu tytuły mistrzowskie umożliwiają parom udział w mistrzostwach Europy i świata.

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ed
Ed 13.03.2019, 22:51
Może zatrudnijcie dziennikarzy albo chociaż kogoś, kto zna się na korekcie. Bardzo chciałbym wiedzieć, co znaczy to zdanie: "Prze dwa dni oko i ucho mieszkańców Sierpca, miłośników tańca i nie tylko cieszyły rytmy muzyki latynoamerykańskiej, piękne tancerki i przystojni tancerze, oraz przyciągające uwagę stroje." Czy mieszkańcy Sierpca mają tylko jedno oko i jedno ucho? Wymieniają się nim?

Pozostałe