Siostry Rajkowskie

  • 27.03.2019, 09:06
  • opr. red. 
Siostry Rajkowskie
Ostatni weekend obfitował w ważne zawody tenisa stołowego. W sobotę w Nadarzynie walczyli najlepsi młodzicy i młodziczki indywidualnie o Mistrzostwo Mazowsza, a w niedzielę w Gostyninie najlepsi juniorzy i młodzicy drużynowo. 

Turniej sobotni to prawdziwy maraton, który trwał od rana do godziny 18.30. Siostry Kasia i Sylwia Rajkowskie jak zwykle nie zawiodły. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Sylwia po świetnej grze zajęła bardzo wysokie drugie miejsce, pokonując czołowe zawodniczki z Grodziska i Nadarzyna. W finale uległa tylko Zofii Śliwce, ale po bardzo ładnej walce. W grze deblowej siostry Rajkowskie szły jak burza. Poważna przeszkoda stanęła przy wejściu do finału. Milena Mirecka i Aleksandra Oskiera podniosły naszym dziewczynom bardzo wysoko poprzeczkę. Pięciosetowa walka toczyła się o każdy punkt i set. W ostatnim secie przy stanie 9:5 dla zawodniczek z Grodziska wydawało się, że jest już po meczu. Dziewczyny z Jeżewa walczyły jednak do końca i to one wygrały na przewagi. W finale kolejne rywalki z Grodziska. Zosia Śliwka i Antonina Zębowicz wydawały się pewnymi faworytkami do pierwszego miejsca. Po dwóch setach to jeżewianki wygrywały 2:0. Niestety, kolejne sety padły łupem rywalek i ostatecznie siostry Rajkowskie zajęły bardzo wysokie drugie miejsce.Powrót z turnieju był około godz. 21, a od rana w niedzielę trzeba było grać w Gostyninie na turnieju drużynowym. Bardzo zmęczone dziewczyny walczyły świetnie, zajmując trzecie miejsce. Poniżej oczekiwań wypadli juniorzy. Krystian, Daniel i Adrian gładko przegrali z Gostyninem 3:0 i odpadli z turnieju.

Medaliści Indywidualnych Mistrzostw Województwa Mazowieckiego kategorii MŁODZIK 2019 r.
Młodziczki - gra pojedyncza:
1. Zofia ŚLIWKA (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki)
2. Sylwia RAJKOWSKA (SLKS OLIMPIJCZYK Jeżewo)
3. Antonina ZEMBOWICZ (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki)

Młodziczki - gra podwójna:
1. Zofia ŚLIWKA i Antonina ZEMBOWICZ (obie KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki)
2. Sylwia RAJKOWSKA i Katarzyna RAJKOWSKA (obie SLKS OLIMPIJCZYK Jeżewo)
3. Dorota SASS i Olga ZAWADZKA (obie GLKS Nadarz)

opr. red. 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe