„Kubuś Puchatek”

  • 27.03.2019, 09:13 (aktualizacja 27.03.2019, 09:23)
  • (katia)
„Kubuś Puchatek”
Każdego roku 21 marca obchodzony jest nie tylko Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Poezji. W tym dniu odbywa się również corocznie Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków „Kubuś Puchatek”, który gromadzi w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki rzesze małych recytatorów. W tym roku odbyła się VII edycja tego Konkursu i, jak zawsze, wzięła w nim udział spora grupa dzieci - 71 osób - w trzech kategoriach wiekowych: 3-4-latków, 5-latków oraz 6-latków.

Do zmagań recytatorskich przystąpiły przedszkolaki nie tylko z Sierpca, ale także z innych miejscowości: Gozdowa, Mochowa, Zawidza, Płocka, Szczutowa, Lelic, Borkowa. Recytatorzy prezentowali się w wybranym przez siebie wierszu. Wśród ulubionych przez dzieci i dorosłych wierszy nie zabrakło znanych autorów, jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa,  Dorota Gellner. Opiekunowie i same dzieci sięgają też do poezji mniej znanej, nowej, która bardzo często również charakteryzuje się ciekawym brzmieniem, pięknym tekstem, podejmuje interesujące, śmieszne lub ważne dla dzieci tematy. Oprócz ciekawych tekstów zachwycały również stroje małych recytatorów, które jeszcze lepiej oddawały charakter wiersza, pozwalały dzieciom wcielić się w grane postacie. Była więc żaba, kaczka, pszczółka, żuk, a także pomysłowe przebrania dla samochwały czy sprzedawcy warzyw na straganie.
„Dla dzieci występ na dużej scenie jest zawsze ogromnym przeżyciem. Zdarza się, oczywiście, że niektóre rezygnują z występu, jednak zawsze nagradzamy ich chęci i zaangażowanie słodkim upominkiem czy maskotką. To ważne, bo dla maluchów recytacja powinna być przede wszystkim zabawą, wprowadzeniem w świat czytania poezji i prozy”- mówiła p. Katarzyna Moskal - instruktor ds. teatru w CKiSz-u w Sierpcu, która zajmuje się organizacją Konkursu.
W jury, które oceniało dykcję, dobór repertuaru, interpretację, a także opanowanie tekstu, zasiedli: Monika Stańczak - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu, Marlena Bogucka - nauczyciel języka polskiego,   Katarzyna Moskal. Jury przyznało następujące nagrody:
W kategorii 3-4-latków:
I miejsce- Zuzanna Rudowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu,
II miejsce- Zuzanna Hiszpańska - Szkoła Podstawowa w Ligowie,
III- Wojciech Motyka.
Wyróżnienia:
Maja Pietrzykowska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu,
Anastazja Stelmańska - Miejskie Przedszkole nr 4 w Sierpcu.
W kategorii 5-latków:
I miejsce - Monika Bigorajska - Miejskie Przedszkole nr 2 w Sierpcu,
II miejsce - Wojciech Wysocki - Przedszkole Samorządowe w Lutocinie,
III miejsce - Gabriel Janicki - Przedszkole Samorządowe w Lutocinie.
Wyróżnienia:
Aleksandra Wulfowska - Punkt Przedszkolny w Zawidzu Kościelnym,
Aleksandra Gutowska - Szkoła Podstawowa w Lelicach,
Helena Zglenicka - Szkoła Podstawowa w Szczutowie.
W kategorii 6-latków:
I miejsce- Anna Żendarska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu,
II miejsce- Julia Kruk - Miejskie Przedszkole nr 34 w Płocku,
III miejsce- Ewa Jankowska - Miejskie Przedszkole nr 1 w Sierpcu.
Wyróżnienia:
Mikołaj Wierzbicki - Miejskie Przedszkole nr 4 w Sierpcu,
Gabriel Żendarski - Miejskie Przedszkole nr 2 w Sierpcu,
Bartosz Zaborowski - Miejskie Przedszkole nr 4 w Sierpcu,
Natalia Umińska - Miejskie Przedszkole nr 1 w Sierpcu,
Jakub Sołdański - Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym.
W tym roku organizatorzy wprowadzili nową nagrodę, którą przyznało niezależne jury młodzieżowe - nagrodę publiczności - pluszowego misia, który wzbudził ogromne emocje wśród uczestników. Nagrodę przyznali uczestnicy zajęć teatralnych CKiSz w Sierpcu - Amelia Witkowska i Szymon Sikorski, a zdobyła ją Marika Kaczorowska.

(katia)

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe