Świetna inauguracja w Łukomiu

• 27.03.2019, 10:12
Skrwa bardzo udanie zainaugurowała piłkarską wiosnę. Na swoim boisku pokonała Błyskawicę Lucień 5:0, będąc drużyną lepszą, choć wysoki wynik nie do końca odzwierciedla wydarzenia na boisku, bo tu przez długie fragmenty spotkanie było wyrównane.

Na remis
Trener Skrwy Łukomie Janusz Kruszewski przed meczem mówił, że ten mecz dla Skrwy jest o przysłowiowe 6 punktów. Oprócz aspektu zdobycia kompletu punktów, wejście dobrze w sezon, przy słabej postawie na jesieni, było niezwykle ważne dla drużyny z gminy Rościszewo. Błyskawica w przerwie zimowej wzmocniła się i nikt w klubie nie zakłada tam walki o utrzymanie, jak w poprzednim sezonie. Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy już w 3. minucie byli bliscy gola. Piotr Sadowski wyprzedził obrońców i przerzucił bramkarza gości. Miał trudną pozycję i uderzył lekko, co pozwoliło obrońcy wybić piłkę z linii bramkowej. Dobrze zbudowani gracze Błyskawicy wygrywali wszystkie górne piłki i przejmowali inicjatywę, ale to Skrwa tworzyła lepsze okazje bramkowe. Ponownie gorąco w polu karnym zrobiło się w 14. minucie i ponownie w roli głównej Sadowski. Napastnik Skrwy źle się odchylił i w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką. Goście odpowiedzieli szybką kontrą w 16. minucie i bliski szczęścia był Adam Kaczmarek, jednak będąc na 10. metrze nie trafił w bramkę. W 34. minucie miała miejsce przykra sprawa. Piotr Krysztofiak w powietrzu wpadł na Karola Kalinowskiego. Mocno go poturbował i Karol z rozciętym łukiem brwiowym musiał trafić karetką do szpitala. Niestety arbiter nie podyktował w tej sytuacji nawet rzutu wolnego. Brak reakcji na takie ostre wejścia gości spowodowało zaostrzenie się gry. Sędzia pozwalał zawodnikom na zbyt wiele i mecz zrobił się rwany i nerwowy. W 43. minucie świetną okazję bramkową miał Przemysław Brzoza, jednak fatalnie spudłował. Kiedy wydawało się, że bramek w tej części gry nie będzie, kapitalną kontrę przeprowadza Skrwa. Piłka trafia na skrzydło do Patryka Karczewskiego, ten precyzyjnie zacentrował w pole karne, gdzie nadbiegał Piotr Sadowski. Uderzył bez zastanowienia z pierwszej piłki i nie dał szans Mateuszowi Jarzyńskiemu, bramkarzowi gości. Do przerwy Skrwa prowadziła zaledwie 1:0, mając kilka dobrych okazji do zdobycia kilku goli.

Worek z golami
Po gwizdku wznawiającym mecz dobrą sytuację do doprowadzenia do remisu mieli goście. Konrad Sztenderewicz uderzył niesygnalizowanie i Marek Tyburski z wielkim trudem sparował piłkę na rzut rożny. Z każdą mijającą minutą coraz lepiej grała Skrwa. Już w 53. minucie pada gol na 2:0. Wielki błąd popełnia obrońca Lucienia, który wdał się w drybling z Przemkiem Brzozą. Młody zawodnik Skrwy grający dziś na szpicy wyłuskał piłkę rywalowi w polu karnym i uderzył pod poprzeczkę, zdobywając gola. Kolejne minuty to strzały Patryka Karczewskiego, Jacka Beksy i Przemka Brzozy, które niestety były albo zbyt słabe, albo niecelne. Goście próbowali atakować, jednak świetnie grała obrona Skrwy składająca się z braci Beksów i Wolaków. W 77. minucie kapitalnie zagrał Kamil Bonisławski, który z powodu wyjazdu nie pojawiał się na murawie przez ostatnie kilka miesięcy. Przerzucił on krosową piłkę „do nogi” Arkadiusza Jastrzębskiego. Ten nie „podpalił się” dobrą sytuacją w jakiej się znalazł, tylko wyłożył piłkę lepiej ustawionemu Brzozie, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył swojego drugiego gola, a trzeciego dla drużyny. Bramka ta dobija rywali i piłkarze Skrwy mają więcej miejsca w ofensywie, co skrzętnie wykorzystują. 80. minuta i mamy 4:0. Przemek Brzoza dogrywa na czystą pozycję do Patryka Karczewskiego, a ten nie marnuje świetnej okazji i pokonuje Jarzyńskiego. Festiwal strzelecki kończy w 90. minucie Bonisławski. Otrzymał on piłkę od Karczewskiego, wbiegł w pole karne i technicznym strzałem z dość ostrego kąta ustala wynik meczu. Dobry początek rundy dla Skrwy. Ważne 3 punkty i udowodnienie, że mimo przeciwności losu i kontuzji kilku podstawowych zawodników drużyna pokazała charakter i wolę zwycięstwa i zasłużenie wywalczyła komplet punktów.