Warszawska Syrenka

  • 03.04.2019, 09:38
  • (katia)
Warszawska Syrenka
Ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, a także popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polska i zagraniczną to główne zadania Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, którego 42 edycja odbywa się w tym roku, a którego głównym organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury. 

26 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyły się eliminacje powiatowe. Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Co roku, w eliminacjach, bierze udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. Na przesłuchania finałowe przyjeżdża ok. 200 dzieci z Mazowsza – połowa spoza Warszawy. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów recytatorskich adresowanych do dzieci i młodzieży, a, jak podkreślają organizatorzy eliminacji, zachęca także fakt, iż recytować można tak naprawdę wszystko. Konkurs bowiem nie ogranicza recytatorów w wyborze repertuaru, do wierszy, czy prozy jednego autora lub określonego tematu przewodniego. 
Sierpeckie eliminacje wyłoniły najlepszych recytatorów, którzy w dniach 13-14 kwietnia zmierzą się z rówieśnikami z różnych stron Mazowsza. Jury w składzie: Marlena Bogucka- nauczyciel języka polskiego, Monika Stańczak- dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu oraz Katarzyna Moskal- instruktor ds. teatru w CKiSz w Sierpcu postanowiło nagrodzić tym wyróżnieniem Lenę Węglarek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, która wystąpiła w kategorii klas IV-VI oraz Laurę Szewczyk reprezentującą Gimnazjum Miejskie w Sierpcu.

(katia)

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe