Fundusz sołecki co dwa lata

  • 10.04.2019, 09:49
  • SK
Fundusz sołecki co dwa lata
Radni gminy Zawidz podczas obrad VI Sesji Rady Gminy przyjęli uchwałę w sprawie codwuletniego wyodrębniania funduszu sołeckiego.

Po przyjęciu sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Zawidz za 2018 rok sporo emocji wniosła uchwała w sprawie wyrażenia lub niewyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy środków przeznaczonych na fundusz sołecki. Kwota funduszu na rok 2020 to 754 tys. zł, i stanowi najwyższą kwotę w powiecie. Wójt, zabierając głos, poinformował, że gminy na coroczny fundusz sołecki nie stać, tym bardziej że gmina będzie musiała dołożyć do subwencji oświatowej 6 mln złotych. Zwrócił się również do sołtysów, żeby fundusz sołecki wyodrębniać co drugi rok. Dodał, że popiera fundusz, ale prosi, żeby go nie wyodrębniać na rok 2020, a za te pieniądze wykonać ważniejsze inwestycje. Nie wszyscy sołtysi obecni na sesji byli zgodni z wójtem. Podczas głosowania czterech radnych było za wyrażeniem zgody na wyodrębnienie w budżecie środków na fundusz sołecki, pozostali radni głosowali przeciw. Uchwała nie została przyjęta. Ponadto radni podjęli uchwałę zmieniającą uchwałę budżetową, oraz uchwałę wprowadzającą zmiany w uchwale w sprawie przyjęcia Statutu Sołectw Gminy Zawidz. Przyjęto także uchwałę w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy Zawidz.

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe