Ponad 70 osób

  • 10.04.2019, 10:16
  • red.
Ponad 70 osób
Pomimo że w roku ubiegłym zanotowano spadek ogólnej liczby zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, w tym roku pierwszy kwartał odnotował ich wzrost. Od początku stycznia do końca marca śmierć na drogach poniosło ponad 70 osób, to ponad 30 procent więcej niż w roku ubiegłym. 

W dalszym ciągu przeważającą przyczyną tragicznych zdarzeń jest nadmierna prędkość. Natomiast wypadki z udziałem pieszych najczęściej mają miejsce poza terenem zabudowanym, gdzie piesi poruszają się niewłaściwą stroną drogi oraz bez elementów odblaskowych. Częstym zjawiskiem w opisie wypadku są słowa " z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu..., do rowu..., czy najechał na tył poprzedzającego pojazdu..."Na takie sytuacje składa się rozkojarzenie spowodowane aurą za oknem czy korzystanie podczas jazdy z telefonu komórkowego, co w połączeniu z dużą prędkością prowadzi do tragedii. Należy zachować ostrożność i nie zapominać, że na drodze nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu. Należy nie zapominać o rozsądku i odpowiedzialności.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe