NAUCZYCIELE STRAJKUJĄ

  • 10.04.2019, 10:20 (aktualizacja 10.04.2019, 10:25)
  • SK
NAUCZYCIELE STRAJKUJĄ
8 kwietnia rozpoczął się strajk w oświacie. Przedstawiamy państwu raport dotyczący szkół z naszego powiatu. Na ponad 30 jednostek oświatowych funkcjonujących na terenie powiatu sierpeckiego do strajku nie przystąpiło siedem placówek.

Informacje, które podajemy, zebraliśmy w poniedziałek w godzinach porannych, czyli w pierwszy dzień strajku. Jest to ważna informacja, ponieważ nauczyciele rozpoczynają pracę w różnych godzinach. Dopiero po przybyciu do placówki deklarują swój udział w strajku. Z ostatniej chwili: w dzień przygotowywania materiału tekstowego Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym oraz Przedszkole nr 2 w Sierpcu przerwały strajk.

SIERPC:
Miejskie Przedszkole nr 1 nie przystąpiło do strajku, zajęcia odbywają się normalnie. 
Miejskie Przedszkole nr 2  przystąpiło do strajku. W referendum tylko jeden pracownik placówki opowiedział się przeciw strajkowi. Na godzinę 7:30 do przedszkola nie przybyło ani jedno dziecko. Dyrekcja oraz pracownicy placówki pragną serdecznie podziękować rodzicom za okazane zrozumienie.
Miejskie Przedszkole nr 3 nie przystąpiło do strajku.
Miejskie Przedszkole nr 4 nie przystąpiło do strajku.
Szkoła Podstawowa nr 2 przystąpiła do strajku. W referendum prawie wszyscy pracownicy opowiedzieli się za przystąpieniem do strajku. O godzinie 8:00 w placówce przebywało jedno dziecko.
Szkoła Podstawowa nr 3 przystąpiła do strajku.  W referendum 82% pracowników zgłosiło akces do strajku. Na godzinę 8:30 w placówce przebywało jedenaścioro uczniów oraz pięcioro przedszkolaków. Trzech nauczycieli nie bierze udziału w strajku.
Gimnazjum Miejskie przystąpiło do strajku. Wynik referendum - 97% za strajkiem. Ważna wiadomość! Egzamin gimnazjalny odbędzie się na 100%. Egzamin w pierwszym i drugim dniu odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej nr 2. Trzeci dzień egzaminów odbędzie się w siedzibie szkoły. Pani dyrektor poinformowała nas, że udało jej się zebrać  10 nauczycieli do komisji egzaminacyjnych. Spośród emerytowanych pedagogów dwoje wyraziło chęć pomocy przy egzaminach.
Zespół Szkół nr 1 pracownicy przystąpili do strajku. Wynik referendum 89% - za. Ważna wiadomość. W szkole istnieje koło NSZZ „Solidarność”. Wszyscy członkowie tego związku przystąpili do strajku.
Zespół Szkół nr 2 pracownicy przystąpili do strajku. Wynik referendum 89% - za. Na godzinę 8:30 w szkole przebywało dwoje uczniów „zaopiekowanych” przez panią dyrektor.
Liceum Ogólnokształcące przystąpiło do strajku. Poinformowano nas, że nie uzyskamy więcej informacji drogą telefoniczną.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu. Szkoła przystąpiła do strajku. W referendum większość pracowników opowiedziała się „za”. Aktualnie w szkole odbywają się rekolekcje. Po powrocie z rekolekcji uczniowie mają zapewnioną opiekę, ponieważ część nauczycieli nie przystąpiła do strajku.
Centrum Kształcenia Praktycznego przystąpiło do strajku. Aktualnie w szkole przebywa pięciu uczniów.

POWIAT:

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe