,,Greif zum Buch/Enjoy reading”

  • 10.04.2019, 10:29 (aktualizacja 10.04.2019, 10:30)
  • opr. red. 
,,Greif zum Buch/Enjoy reading”
W Zespole Szkół nr 2 odbyła się kolejna wiosenna edycja warsztatów językowych angielsko–niemieckich dla uczniów kończących gimnazjum i po raz pierwszy dla uczniów kończących szkołę podstawową. 

Organizatorami spotkania byli nauczyciele języków obcych: Joanna Rzepecka - nauczyciel języka angielskiego oraz Jolanta Watkowska - nauczyciel języka niemieckiego. Zajęcia odbywały się pod hasłem:,,Greif zum Buch/Enjoy reading” i miały na celu uświadomienie młodym ludziom, że książki mają ogromną wartość, bo rozwijają człowieka i poszerzają jego horyzonty. Celem zajęć było utrwalenie i poszerzenie słownictwa z powyższego kręgu tematycznego. Przygotowano specjalny wystrój sali w postaci plakatów, kącika czytelniczego. Warsztaty wpisały się równocześnie w ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, który jest obecnie realizowany  w Polsce.

Zajęcia prowadzono na przemian w dwóch językach: angielskim i niemieckim. Pierwsza część służyła rozgrzewce językowej. Druga faza lekcji opierała się na pracy grupowej. Każda grupa miała swojego opiekuna. Goście zostali podzieleni na grupy zgodnie z rodzajami książek. Trzymający w napięciu okazał się również quiz dotyczący nagród literackich, różnych akcji promujących czytelnictwo oraz targów i dni książki. Po podsumowaniu rywalizacji grupowej wszyscy mogli poczęstować się babeczkami, które były udekorowane pięknymi cytatami w języku angielskim i niemieckim. Każda sentencja skłaniała do konkretnych przemyśleń na temat czytania. Na zakończenie uczniowie dokonali oceny warsztatów zapisując na skrzydłach różnorakie określenia: ,,funny, great...” 

opr. red. 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe