„Cała Polska czyta dzieciom”

  • 10.04.2019, 10:37
  • (katia)
„Cała Polska czyta dzieciom”
O korzyściach płynących z czytania dzieciom nie trzeba nikogo przekonywać, tym bardziej że promowana od 2001 roku akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, w której udział brali wybitni aktorzy czytający dzieciom bajki, co roku przypomina o czytaniu co najmniej 20 minut dziennie. 

Dzięki takim działaniom promocyjnym, informacyjnym i reklamowym coraz więcej rodziców zaczyna traktować wychowanie dzieci jako swoje najważniejsze życiowe zadanie, a kampania „Cała Polska czyta dzieciom” w wielu regionach kraju stała się osią działań kulturalnych, aktywizujących i łączących różne pokolenia oraz osoby różnych zawodów. Inicjowane są kolejne akcje promujące czytanie, przede wszystkim sięganie po wartościową literaturę. Każdego roku, 2 kwietnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Również w Sierpcu, w Centrum Kultury i Sztuki, odbyła się akcja czytania dzieciom zainicjowana przez starostę Mariusza Turalskiego wraz z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej i Powiatową Biblioteką Publiczną. Do udziału w wydarzeniu zaproszono dzieci z sierpeckich przedszkoli. Wysłuchały one bajki czytanej przez starostę i wicestarostę, obejrzały spektakl „Rzepka” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, a także zostały obdarowane książeczkami. Jak podkreślali obaj starostowie, stanęli przed nie lada wyzwaniem, aby sprostać wymaganiom dziecięcej publiczności. Pojawiła się też mała trema, bo, jak się okazuje, nie jest łatwo czytać bajki i zainteresować nimi prawie 300 dzieci. Jednak  obaj panowie sprostali postawionemu im zadaniu. Było kolorowo i bajkowo, a to za sprawą podopiecznych OPP, którzy przebrani za ulubione postacie z dziecięcych bajek nie tylko poprowadzili całą imprezę, ale także zabawiali małych czytelników.

(katia)

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe