Gra lepsza niż wynik

• 10.04.2019, 10:47
Mimo dobrej gry i kilku wybornych okazji strzeleckich Skrwa przegrywa z wiceliderem Skrą Drobin 3:1.

Wystarczył błąd
Potyczka Skrwy w Drobinie z tamtejszą Skrą zapowiadała się jak potyczka Dawida z Goliatem. Gospodarze są wysoko w tabeli, dodatkowo wzmocnili się w zimie i aspirują do awansu. Na przeciwko stanęła Skrwa walcząca o utrzymanie, mająca w swoim składzie wielu młodych wychowanków. Najgorsza dla Łukomia była jednak statystyka. W Drobinie Skrwa, sięgając daleko w historię, prawdopodobnie nigdy nie zwyciężyła, a i o wyniku remisowym ciężko sobie przypomnieć. Skra nie leży naszej drużynie, szczególnie na własnym boisku. Jak można było przypuszczać, lepiej rozpoczęli mecz gospodarze. Już w 4. minucie zaskakujący strzał oddał Jakub Gąsiorowski. Na szczęście dla Skrwy uderzył w środek bramki i Kamil Piankowski zdołał odbić mocne uderzenie przeciwnika. Ta sytuacja nie przełożyła się na grę w dalszej części, gdyż lepiej zaczęli prezentować się goście z Łukomia. W 12. minucie piłkę obrońcy Skry wyłuskał Przemysław Brzoza. Wpadł w pole karne i miał przed sobą tylko bramkarza Sebastiana Majchrzaka. Niestety uderzył na siłę, bez koniecznej podcinki i goalkeeper gospodarzy zdołał odbić uderzenie. Wyborna okazja została zmarnowana. Na kolejną okazję bramkową przyszło czekać do 30. minuty. Znów w roli głównej Brzoza. Tym razem oddał strzał z 16. metra, minimalnie chybiając. Drobin przetrzymał napór gości i w końcówce zaatakował. W 39. minucie ładnie uderzał z wolnego Hubert Krysztofiak. Tym razem Piankowski zachował czyste konto i futbolówkę nie bez trudu odbił, jednak po niespełna minucie już skapitulował. Centra z prawej strony, akcję zamykał Daniel Zjadewicz i ten niezwykle doświadczony zawodnik strzałem głową w okienko bramki Skrwy otwiera bramkowy wynik tych zawodów. Jeszcze w ostatniej minucie tej części składną akcję przeprowadzili drobinianie. Michał Lemanowicz wyskoczył zza obrońców, przyjął piłkę i oddał strzał, kierując jednak piłkę obok słupka od strony zewnętrznej i drugiego gola dla Drobina nie było.

Brak skuteczności
Po przerwie Skra szybko zdobyła drugiego gola. Zamieszanie po rzucie rożnym. Piłka wybita przez obrońców Skrwy pada łupem Jakuba Gąsiorowskiego, który oddaje płaski strzał sprzed pola karnego. Zasłonięty Kamil Piankowski nie mógł odpowiednio zareagować i piłka trafia do siatki. Skrwa szybko podnosi się po stracie gola i po minucie mogła zdobyć kontaktową bramkę. W idealnej sytuacji znalazł się Kamil Bonisławski, lecz źle uderzył piłkę i skierował ją obok bramki. W 72. minucie Skrwa ma jeszcze dogodniejszą sytuację do zdobycie gola. Świetna centra z lewej strony boiska na 5. metr przed bramkę gospodarzy. Do piłki wyskakuje niepilnowany Przemek Brzoza i uderza ją w światło bramki. Kapitalnie interweniuje Majchrzak, który odbija piłkę przed siebie. Ta trafia jeszcze do Bonisławskiego, który ma rozregulowany celownik i przenosi futbolówkę nad poprzeczką. Skra po raz drugi przetrwała kilkuminutowy zryw Skrwy i sama zaczęła kontrować. W ciągu 3. minut dwukrotnie w sytuacji sam na sam znalazł się Marcin Kowalski. W pierwszej z akcji górą był Piankowski, jednak po chwili tryumfował napastnik Skry, który zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny. W samej końcówce meczu wreszcie Skrwa zdobywa upragnioną bramkę. Szybka akcja, piłka trafia na skrzydło do Daniela Kaczmarczyka. Ten centruje w pole karne, gdzie nadbiega Brzoza. Mocno uderza nie do obrony i Skrwa zdobywa honorową bramkę. Mecz kończy się wynikiem 3:1. Spotkanie mogło potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby w drużynie gości nie szwankowała skuteczność. Po raz kolejny okazało się, że wspomniana skuteczność jest piętą achillesową Skrwy i jak tego aspektu piłkarze nie poprawią, może być ciężko w walce o utrzymanie.