64. raz recytowali

  • 17.04.2019, 08:45
  • (katia)
64. raz recytowali
15 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyły się eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs ten jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń poetyckich dla młodzieży i dorosłych w Polsce. W tym roku myślą przewodnią OKR jest Słowo. Słowo, które ma pobudzać, budować, angażować wyobraźnię widza.

Sierpeckie eliminacje wygrał Mateusz Turalski, który tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. II miejsce zajęła Laura Szewczyk, III - Julia Bartnicka. „W tekstach prezentowanych przez młodych ludzi przebijała emocjonalność i prawdziwość tekstu, a także dojrzały sposób podejścia do słowa - podkreślali organizatorzy i jurorzy Konkursu- szkoda tylko, że słowo mówione, prozę, poezję, trudniej przemycić starszej grupie młodzieży, zachęcić ją do recytacji. Być może wymaga to większego zaangażowania i wrażliwości. Patrząc jednak na dzisiejsze prezentacje, to pojawia się nadzieja, że ta sztuka całkowicie nie upadnie”. 

(katia)

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe