Malarstwo Adama Wojciecha Witkowskiego

  • 17.04.2019, 08:48
  • (katia)
Malarstwo Adama Wojciecha Witkowskiego
 „Nasza percepcja z jednej strony opiera się na kulturowych schematach i stereotypach, z drugiej strony odbieranie tego samego obrazu przez dwie jednostki może być bardzo różnorodne, ponieważ każdy odbiorca niesie ze sobą własny bagaż doświadczeń, poprzez który odczytuje zakodowany obraz. Jednym z założeń kompozycji przedstawianego zbioru są emocje, które odczuwamy bardzo indywidualnie. Mając tę świadomość indywidualizmu odczuwania i odbierania emocji, w pełni przekazuję interpretację obrazów odbiorcy”- tak przedstawiła wystawę Wojtka Witkowskiego instruktor ds. plastyki w sierpeckim Centrum Kultury i Sztuki Agnieszka Janiszewska.

Wojciech Witkowski jest absolwentem Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego. Studia podyplomowe ukończył na kierunkach: plastyka, historia sztuki w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz malarstwo i rysunek na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od kilku lat jest członkiem Grupy Plastycznej Dorosłych „IMPRESJA” działającej w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu oraz członkiem grupy plastycznej ASPEKT zrzeszającej absolwentów studiów podyplomowych kierunku malarstwo i rysunek łódzkiej ASP. Przewodniczy komisji rewizyjnej Mazowieckiego Związku Artystów Sztuk Pięknych. Propaguje działalność artystyczną wśród dzieci i młodzieży, współorganizując konkursy plastyczne. Prowadzi zajęcia i warsztaty dla uczniów uzdolnionych plastycznie. Wieloletni uczestnik kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów plastycznych. 
Prezentowana wystawa, jak mówił sam autor, oscyluje wokół ruchu, tańca, rytmu. Początkowo prezentowane miały być zupełnie inne prace, zważywszy jednak na fakt, iż przeznaczone zostały na inną wystawę, artysta przygotował całkiem nową, nawiązującą w swej tematyce do tańców ludowych i Ludowego Zespołu Artystycznego Kasztelanka oraz tańców sportowych i standardowych. Prezentowane obrazy powstały tylko w 2019 roku, co dodatkowo podkreśla aktywną pracę autora, jego pasję i zaangażowanie.
Na spotkaniu, które trwało do późnych godzin wieczornych, koneserzy sztuki długo rozmawiali o twórczości Wojtka Witkowskiego, nie zabrakło, rzecz jasna, kolegów i koleżanek tworzących na wspólnych plenerach.

(katia)

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe