Ożarów zdobyty

• 17.04.2019, 09:05
Kasztelan zaczyna być drużyną stricte wyjazdową, bo odnosi drugie zwycięstwo, grając na boiskach jako goście. Tym razem nasza drużyna pewnie pokonała Ożarowiankę 0:3.

Szybki początek egzekucji
Z wysokiego „C” rozpoczęli mecz z Ożarowianką zawodnicy Kasztelana. Już pierwsza akcja kończy się golem. Dośrodkowanie z lewej strony boiska. Dokładna centra pod bramkę, gdzie wbiega Bartłomiej Śmigrodzki. Kapitan „piwoszy” wygrywa pojedynek główkowy i umieszcza piłkę w siatce bramki gospodarzy. Wymarzony początek w wykonaniu naszej drużyny. Kolejne minuty to dalsza przewaga gości. Ekipa z Ożarowa pod koniec rundy jesiennej przeżyła wstrząs kadrowy, gdyż z drużyną pożegnało się aż 10 zawodników podstawowego składu. W tej rundzie drużyna spod Warszawy chce dograć sezon i występują w niej w większości młodzi zawodnicy. To widać na boisku szczególnie w starciach z doświadczonymi ekipami, takimi jak choćby obecny Kasztelan. Sierpczanie potrafili z pełną świadomością wykorzystać przewagę doświadczenia swojej drużyny. Panowanie w środkowej strefie boiska nie podlegało żadnej dyskusji. W 25. minucie goście wykorzystywali rzut wolny. Na bramkę rywali uderzał Damian Koryto. Mocny strzał i rykoszet od zawodnika gospodarzy Filipa Krzeszowskiego. Odbita piłka całkowicie myli bramkarza Ożarowianki Łukasza Górczyńskiego i wpada do siatki. Prowadzenie 0:2 nie satysfakcjonowało gości i dalej atakowali. Mieli oni kilka dobrych okazji strzeleckich, a najlepszą z nich w 43. minucie miał Filip Orłowski, który wybiegł w sytuację sam na sam z bramkarzem, obiegł go i uderzył na bramkę. Jednak jego strzał został zablokowany przez wracającego obrońcę, który swoją heroiczną interwencją uratował Ożarowiankę od straty kolejnej bramki. Do przerwy Kasztelan prowadził zasłużenie 0:2.

Skuteczność do poprawki
Po zmianie stron lepiej zaczęli grać gospodarze, którzy rzucili się do ataku, chcąc odrobić choć część strat. Jednakże bardzo pewnie grała defensywa Sierpca. Znów widoczny był Michał Dzięgielewski, który pojawił się na placu gry wraz z rozpoczęciem drugiej połowy. Gospodarzom werwy starczyło na kilkanaście minut. Mimo ataków nie zagrozili realnie bramce bezrobotnego Piotra Zielińskiego. Praktycznie od 60. minuty znów na boisku istniała jedna drużyna – Kasztelan. Sierpczanie atakowali i wypracowali kilka strzeleckich okazji. Niestety szwankowała skuteczność. Wyborne okazje strzeleckie zmarnowali Sebastian Krajewski i Filip Orłowski. Szczególnie pierwszy ze wspomnianych zawodników zaprzepaścił swoją szansę. Będąc na 7. metrze, uderzył w środek bramki i bramkarz rywala zdołał odbić piłkę. W 86. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na naszym zawodniku. Niestety Bartłomiej Błachnio uderzył zbyt sygnalizowanie i bramkarz Górczyński wyłapał piłkę. Goalkeeper gospodarzy był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. Skapitulować musiał jednak raz jeszcze. W 90. minucie po raz kolejny sędzia podyktował jedenastkę dla sierpczan. Tym razem faulowany był Dzięgielewski i sam wykonał „wyrok”. Pewnym mocnym strzałem zdobył gola i zapewnił Kasztelanowi zwycięstwo 0:3. Mecz był dobry w wykonaniu naszej drużyny, która była lepsza od rywali. Oddać trzeba jednak sprawiedliwość, że Ożarowianka zbyt wysoko jakościowej poprzeczki nie zawiesiła. Na tle Kasztelana prezentowali się blado i dominacja drużyny z Sierpca nie podlegała dyskusji nawet przez chwilę. Kasztelan pracuje na miano „rycerzy wiosny”. Jeszcze nie poznali smaku porażki po wznowieniu rozgrywek i ich sytuacja w tabeli poprawia się z meczu na mecz. Czekamy na kolejne zwycięstwo „piwoszy”. Tym razem z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne mecz zostanie rozegrany w piątek o godzinie 17, a rywalem będzie mocna ekipa Łomianek.