Uczniowie z Goleszyna i Suska w Hiszpanii

  • 24.04.2019, 08:54
  • opr. red.
Uczniowie z Goleszyna i Suska w Hiszpanii
W ramach realizacji projektu „Let’s Tell Your Story”, dofinansowanego z programu Unii Europejskiej Erasmus +, uczniowie: Julia Churska, Kamila Kwaśniewska, Weronika Machulska, Daria Szubka, Monika Tępińska, Bartłomiej Panek oraz Jakub Maciejewski, pod opieką dyrektora szkoły Mirosława Hensla, Mariusza Wadowskiego oraz koordynatora projektu Joanny Urbańskiej, uczestniczyli w tygodniowym wyjeździe do Leon oraz Cinery.

Partnerami w projekcie są szkoły z Hiszpanii, Bułgarii, Rumunii i Turcji, a kwota dofinansowania wynosi 27.074 euro. Celem projektu jest wymiana dobrych praktyk między 5 szkołami z terenu Unii Europejskiej, poznanie dziedzictwa kulturowego krajów, tworzenie kultury akceptacji i szacunku, pobudzenie kreatywności, wyobraźni, swobodnego tworzenia, a także spotkania młodych ludzi z różnych krajów w atmosferze tolerancji i szacunku wobec innych kultur, nawiązania przyjaźni i długotrwałych kontaktów.
Od początku wyjazdu panowała niezwykle miła i sympatyczna atmosfera. Odbyły się warsztaty i prezentacje szkół. Uczniów zapoznano z tradycyjną miejscową uprawianą od stuleci formą zapasów, nazywaną luchna leonese oraz innymi lokalnymi sportami. We wszystkich zajęciach, oprócz uczniów i nauczycieli, uczestniczyli również niezwykle zaangażowani w projekt rodzice uczniów ze szkoły w Cinerze - malutkiej, ale niezwykle malowniczo położonej miejscowości nad rzeką Berensega na przedgórzu Kantebryjskim. Przepiękna katedra w Leon oraz Bazylika San Izidorio zrobiły ogromne wrażenie. Uczniowie widzieli też uznawany jako jedyny na świecie, prawdziwy kielich, z którego Jezus pił wino podczas Ostatniej Wieczerzy. Jest kojarzony ze słynnym świętym Graalem. Liczne warsztaty, praca w grupach, wizyty w muzeach oraz serdeczność ze strony wszystkich uczestników, niezwykły koncert w największej jaskini w Europie, nauka salsy – wszystko to na długo pozostanie w pamięci uczestników. 

opr. red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe