Spłonęło około czterech hektarów lasu

  • 24.04.2019, 08:56 (aktualizacja 24.04.2019, 09:26)
  • red. 
Spłonęło około czterech hektarów lasu Fot. KPPSP
W Święta Wielkanocne doszło do dwóch pożarów na terenie gminy Szczutowo. Pierwszy z nich to pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Cisse, zaś drugi to pożar lasu.

21 kwietnia w godzinach porannych doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Budynek był murowany,  kryty eternitem, miał drewnianą więźbę dachową i strop. Zamieszkujący budynek mężczyzna w chwili przyjazdu zastępu straży znajdował się na zewnątrz budynku. W akcji gaśniczej udział brały zastęp OSP KSRG Gójsk, OSP Szczutowo oraz dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Sierpc. Po trwającej około dwóch godzin akcji gaśniczej jednostki wróciły do baz. Za przypuszczalną przyczynę zdarzenia uznano nieszczelność w połączeniu kuchni węglowej z przewodem kominowym. Ze względu na stopień zniszczenia budynku mężczyzna nie mógł do niego wrócić. Wójt zobowiązał się do pomocy mężczyźnie. 

Do kolejnego pożaru doszło 22 kwietnia (drugi dzień świąt), tym razem był to pożar lasu przy składnicy węgla, również w miejscowości Cisse. Pierwsze telefoniczne zgłoszenie o pożarze wpłynęło od leśniczego Silny wiatr oraz sucha ściółka sprawiły, że pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i przeszedł w całkowity pożar drzew. Po trwającej około ośmiu godzin walki z żywiołem udało się opanować rozprzestrzeniający się ogień. W akcji gaśniczej udział wzięło 10 zastępów straży oraz samolot gaśniczy z Łącka „Dromader”, który wykonał trzy zrzuty wody. Łącznie spłonęło około 4 hektarów lasu. Utrudnieniem podczas prowadzonych działań był brak dojazdu do miejsca pożaru oraz słaba jakość łączności radiowej.
 

red. 

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe