Chroniąc pszczoły i inne zapylacze

  • 24.04.2019, 09:00
  • red.
Chroniąc pszczoły i inne zapylacze
Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa apeluje, żeby mieć na uwadze dobro pszczół i innych owadów zapylających. Inspektor przypomina o rozpoczęciu sezonu wegetacyjnego i kwitnienia roślin będących pożytkiem dla owadów zapylających. Nieprawidłowo wykonane zabiegi chemiczne związane z ochroną roślin stanowią zagrożenie dla pszczół i innych zapylaczy.

Należy pamiętać, że środki chemiczne stosowane w ochronie roślin powinny być tylko takie, które zostały dopuszczone do obrotu i stosowania. Ważny jest również sposób, w jaki są rozprowadzane. Należy zawsze wykonywać to zgodnie z tym, co znajduje się na etykiecie.  Nanosić je min. 20 metrów od pasiek. Nagannym jest również stosowanie preparatów toksycznych dla pszczół w okresie kwitnienia roślin uprawnych oraz w uprawach, na których występują kwitnące chwasty.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe