Weekend wielkanocny

  • 24.04.2019, 09:03
  • opr. red. 
Weekend wielkanocny
25 wypadków, 1 zabity, 31 rannych i 74 nietrzeźwych kierujących to bilans świątecznego weekendu na drogach Mazowsza.

Okres Świąt Wielkanocnych to czas wzmożonych wyjazdów, a więc i wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w całym kraju. Nagminne łamanie obowiązujących przepisów przez kierujących, w szczególności tych dotyczących ograniczeń prędkości, jest często przyczyną wielu tragedii. 
Działania były przeprowadzone na terenie garnizonu mazowieckiego od piątku z rana do późnych godzin poniedziałkowych. W działaniach brali udział zarówno policjanci ruchu drogowego, jak również funkcjonariusze innych służb. Celem prowadzonych działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie wszelkich przypadków łamania obowiązujących przepisów ruchu drogowego, oraz zapewnienie podróżującym na święta i z powrotem bezpieczeństwa na drogach.
Policjanci zatrzymali 74 nietrzeźwych kierujących pojazdami.
W okresie świąt doszło do 25 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła 1 osoba, a obrażeń ciała doznało 31 osób. Najtragiczniejszym dniem okazała się sobota. To wtedy doszło do śmiertelnego wypadku na terenie powiatu siedleckiego.

opr. red. 
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe