Współdziałanie terytorialsów z „Błękitną” Brygadą

  • 24.04.2019, 09:12 (aktualizacja 24.04.2019, 09:14)
  • IP
Współdziałanie terytorialsów z „Błękitną” Brygadą
Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z 12 Brygadą Zmechanizowaną prowadzili współdziałania w ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. 

Na ośrodku zurbanizowanym w OSPWL w Wędrzynie połączone siły 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca i 65 blp z Pomiechówka prowadziły współdziałanie z 2 batalionem zmotoryzowanym im. 14 pułku Ułanów Jałowieckich 12 Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera. Dzięki współpracy z żołnierzami z 2 pułku rozpoznawczego terytorialsi mogli nabyć cenne wskazówki, które wykorzystają podczas kolejnych szkoleń. Współpraca żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z wojskami operacyjnymi jest niezwykle wartościowym doświadczeniem dla obydwu formacji. Udział w wielowarstwowym, złożonym szkoleniu wymagał od terytorialsów skrupulatnego przygotowania, jednak dzięki dotychczasowym szkoleniom, ale także dużemu zaangażowaniu i gotowości do podejmowania wyzwań żołnierze 6MBOT kolejny raz zmierzyli się z trudnymi i niecodziennymi sprawdzianami, tym razem przy współpracy wojsk operacyjnych. Było to pierwsze współdziałanie 6 MBOT z 12 BZ podczas szkolenia zintegrowanego.
Mazowieccy terytorialsi szkolą się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie od 6 do 19 kwietnia. Głównym celem jest weryfikacja umiejętności, które żołnierze OT nabywali w czasie trwającego od kwietnia 2018 roku szkolenia indywidualnego. Pętla taktyczna będzie ostatnim punktem programu w trakcie 14-dniowego szkolenia zintegrowanego. 

IP

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe