„Cztery pory roku na Mazowszu w malarstwie Wojciecha Adama Witkowskiego”

  • 08.05.2019, 08:53
  • opr. SK
„Cztery pory roku na Mazowszu w malarstwie Wojciecha Adama Witkowskiego”
Pod takim tytułem w budynku Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze 2 maja odbył się wernisaż wystawy sierpeckiego artysty.

Wystawę otworzył marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz dyrektor Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Roman F. Kochanowicz. Zwiedzający mogli obejrzeć obrazy przedstawiające wiosenne, letnie, jesienne i zimowe pejzaże północno- zachodniego Mazowsza. Na wystawie znajdują się obrazy przedstawiające pejzaże z okolic następujących miejscowości: Opinogóra, Ciechanów, Glinojeck, Strzegowo, Raciąż, Płońsk, Zawidz, Sierpc, Zglenice, Sanniki, Gostynin oraz Radziejowice. Zdecydowana większość obrazów przedstawiona na tej wystawie powstała w trakcie licznych plenerów plastycznych, w których  Wojciech Witkowski brał udział. Prezentowane dzieła malarskie wykonane zostały techniką olej na płótnie, liczą 19 obrazów i powstały w latach 2014-2019. Wystawę można oglądać do połowy maja w godzinach otwarcia muzeum. 
-”Jestem niezmiernie wdzięczny Dyrekcji oraz pracownikom Muzeum Romantyzmu w Opinogórze za perfekcyjne i profesjonalne przygotowanie wystawy. Miłym zaskoczeniem dla mnie jest także ciepłe przyjęcie moich prac przez gości przybyłych na wernisaż”- powiedział Wojciech Adam Witkowski. 

opr. SK

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe