„Pięknie być człowiekiem”

  • 08.05.2019, 09:10 (aktualizacja 08.05.2019, 09:12)
  • (katia)
„Pięknie być człowiekiem”
Po raz 41 w  Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną odbyły się dla dzieci i młodzieży eliminacje miejskie konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”, którego organizatorem jest Książnica Płocka.

«„Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem, jak to się robi” … słowa pochodzące z „Pamiętnika” Janusza Korczaka niech stanowią główne motto tegorocznego konkursu. Życzliwość, dobro, empatia to deficytowe „towary” współczesnych czasów, a  globalizacja życia społecznego, chaos w zakresie reguł prawnych i obyczajowych generują kryzys więzi społecznej. Obojętnie patrzymy na to, co dzieje się tuż obok nas: w autobusie, na ulicy, za ścianą. Wielu z nas spotyka się na co dzień z niechęcią lub wrogością. A mowa nienawiści i hejt stają się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Eksperci twierdzą, że to znak czasów. Choroba XXI wieku». Takie przesłanie skierowali do uczestników i opiekunów organizatorzy. Konkurs co roku podejmuje inny temat, tym razem  poświęcony był literaturze prezentującej piękno świata i dumę z bycia człowiekiem. Recytowano wspaniałe teksty literatury polskiej i światowej –  były fragmenty „Małego Księcia” i „Zaczarowanego ogrodu”, wiersze Herberta i Szymborskiej. „Celem udziału w konkursie jest, oczywiście, zdobywanie miejsc i nagród, co w przypadku dzieci jest szczególnie istotne, ponieważ ten wymierny czynnik motywuje je do dalszej pracy, jednak ważne jest również kształtowanie mądrego, wrażliwego człowieka, uczenie poprzez literaturę tego, co najwartościowsze w życiu, odczuwanie radości z piękna i dobra wokół nas”- podkreślali organizatorzy.
Jury w składzie: Dorota Żbikowska, Aldona Ziółek i Katarzyna Moskal przyznało następujące nagrody:
W kategorii klas I-III szkół podstawowych:
I miejsce- Izabela Malewska,
II miejsce- Gabriela Chmielewska,
III miejsce- Szymon Tułodziecki.
Wyróżnienie- Julia Linowska.
W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych:
I miejsca nie przyznano.
II miejsce- Lena Obuchowicz,
III miejsce- Wiktoria Siwińska.
Wyróżnienie- Julia Dominik.
W kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum:
I miejsce- Aleksandra Narodzonek,
II miejsce- Julia Sulińska,
III miejsce- Aleksandra Stahlke.
Wyróżnienia- Laura Szewczyk, Kinga Skorońska.
Wśród nagrodzonych jury postanowiło wytypować osoby, które będą reprezentowały Sierpc w Płocku 25 maja, są to: Izabela Malewska, Gabriela Chmielewska, Aleksandra Narodzonek oraz Julia Siwińska.

(katia)

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe