Przełamanie

• 8.05.2019, 09:33
Przełamanie
Skrwa w bardzo ważnym meczu pokonuje na wyjeździe Start Proboszczewice 1:3, co pozwala jej mieć nadzieję i kontynuować walkę do końca sezonu na utrzymanie, gdyż coraz większe staje się prawdopodobieństwo spadku z LO aż trzech drużyn.

Świetny początek
Skrwa na mecz do Proboszczewic jechała z przysłowiową duszą na ramieniu. Ewentualna porażka spowodowałaby, że drużyny, które są ewentualnie do przeskoczenia, oddalą się, a trzeba wspomnieć, że trzecia pozycja od końca w tabeli nie gwarantuje w tym sezonie utrzymania i Skrwa, aby oddalić widmo spadku, musi przeskoczyć co najmniej jedną z poprzedzających ją ekip. Zadanie niełatwe, a pierwszy krok do tego można było zrobić w Proboszczewicach, potrzeba było tylko zwycięstwa. Mecz fantastycznie otworzył się dla Łukomia. Już pierwsza akcja w 2. minucie kończy się golem. Jacek Beksa dobrze wypuszcza w uliczkę Przemysława Brzozę, a ten uderza obok wybiegającego bramkarza Startu i umieszcza piłkę w siatce. Zdobyty gol napędził gości, którzy jeszcze w pierwszym kwadransie mogli prowadzić kilkoma golami. Dwie zmarnowane sytuacje sam na sam Przemka Brzozy dałyby spokojne prowadzenie, niestety znów zawodziła celność. W 23. minucie kapitalną sytuację na 2:0 ma Arkadiusz Jastrzębski. Zachował się nonszalancko i w sytuacji sam na sam z Adamem Nowakiem, bramkarzem gospodarzy, uderzył niecelnie i obił tylko słupek. W 33. minucie rozpędzona Skrwa wreszcie dochodzi celu i podwyższa wynik meczu. Zamieszanie w polu karnym, tzw. przebitka Kamila Bonisławskiego, który jest blokowany. Futbolówka trafia do Przemka Brzozy, który strzałem z 11. metra pokonuje po raz drugi w tym meczu Adama Nowaka. Do przerwy Łukomie ma jeszcze jedną wyborną okazję. Wyjście na dobrą pozycję Patryka Karczewskiego. Przerzucił on sprytnym uderzeniem bramkarza Startu, jednak futbolówka trafia tylko w poprzeczkę. Co prawda piłka znów jeszcze raz trafia do Karczewskiego, jednak tym razem jego dobitkę broni udanie Nowak. Do przerwy mimo przytłaczającej przewagi i kilku wybornych okazji bramkowych Skrwa prowadziła tylko 0:2, a powinna nawet 0:5.

Niepotrzebne nerwy
Po zmianie stron mecz zmienił swoje oblicze. Przeważać zaczęli gospodarze i mieli kilka okazji do zmiany rezultatu. Aktywny był Damian Lisiecki, który dwukrotnie mógł wpisać się na listę strzelców. Marek Tyburski, bramkarz Skrwy, nie dał się mu pokonać i udanie bronił jego strzały. Szczególnie groźnie było w 58. minucie, kiedy to napastnik Startu trafił w słupek. Skrwa próbowała kontrować, jednak niewiele z tych akcji wynikało. W 62. minucie Proboszczewice rozgrywały korner. Centra w pole karne Skrwy, gdzie zamykał akcję niepilnowany Przemysław Bońkowski, który umieścił futbolówkę w bramce strzałem przy słupku. Start po zdobyciu kontaktowego gola jeszcze bardziej podkręcił tempo, jednak zapominał o obronie, co pozwoliło gościom na wyprowadzenie kontrataków. Kilka razy szybkie wyjścia przyjezdnych stworzyły zagrożenie bramki Nowaka. Brakowało tylko wykończenia tych akcji. W 80. minucie błysnął Przemek Brzoza. Łatwo ograł rywala, przegrał piłkę z Kamilem Bonisławskim i mocno uderzył na bramkę Startu. Nowak futbolówkę sparował, jednak przy dobitce z bliska Daniela Wolaka nie miał szans i Skrwa znów prowadziła dwoma golami. Start jeszcze raz zerwał się do ataków. Goście umiejętnie się bronili i nie pozwolili wyrwać sobie cennego zwycięstwa. Trzy punkty wywalczone w Proboszczewicach dają Skrwie złapać „oddech” w walce o utrzymanie. Droga do osiągnięcia celu jeszcze daleka, a kolejnym krokiem ku temu będzie niezwykle ważny mecz derbowy z Pogonią Słupia, już w sobotę o godzinie 11 w Łukomiu.