WIELKI MECZ czyli WIELKIE OTWARCIE STADIONU

  • 29.05.2019, 10:33 (aktualizacja 29.05.2019, 10:36)
  • FAN
WIELKI MECZ czyli WIELKIE OTWARCIE STADIONU
Na ten moment czekało wielu sierpczan nie tylko tych zaangażowanych w sport. Wszyscy mieszkańcy naszego miasta czekali od wielu lat na ten obiekt, który nie byłby pośmiewiskiem, ale realnym powodem do dumy.

Pierwszym sportowym wydarzeniem na nowym obiekcie był mecz rozegrany między Miastem Sierpc a Reprezentacją Artystów Polskich, która przybyła do Sierpca. Wśród „gwiazd ekranu i sportu” nie można nie wspomnieć Tomasza Frankowskiego, piłkarskiej gwiazdy reprezentacji Polski w piłce nożnej. Przedstawiać nie trzeba było też Rafała Mroczka, Przemysława Cyprańskiego czy też kapitana RAP-u Jarosława Jachimowicza. Między słupkami bramki gości stanął dobrze znany fanom futbolu i programu Turbo Kozak, Grzegorz „Gabor” Jędrzejewski. Ekipa Miasta Sierpca złożona była z radnych miejskich, pracowników Urzędu Miejskiego i jednostek podległych miastu oraz lokalnych przedsiębiorców. Drużynę do zwycięstwa miał poprowadzić kapitan Jarosław Perzyński – burmistrz Sierpca. Szkoda, że zabrakło miejsca w drużynie dla kilku znanych sierpczan czy byłych zawodników. Zawody komentował głos który kojarzą wszyscy Polacy, czyli Dariusz Szpakowski. Chwilę po 20. rozpoczął się ten wyjątkowy mecz. Jak wiadomo nie wynik był tu najważniejszy jednak obie drużyny przystąpiły do meczu w pełni skoncentrowani. Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego „żarty się skończyły”. Pierwszą oficjalną bramkę na nowym sierpeckim stadionie zdobył Tomasz Frankowski, który technicznym uderzeniem pokonał Przemysława Burzyńskiego. Niemal przez cały mecz przewagę mieli goście i do przerwy mimo kapitalnych parad Burzyńskiego, przyjezdni prowadzili 1:3. Honorowe trafienie dla Miasta zaliczył obrońca RAP-u i na pierwszą bramkę sierpczanina musieliśmy poczekać do drugiej połowy. Wtedy to do siatki gości trafił Maciej Lemanowicz i nie ważne było, że na świetlnej tablicy był już wynik 2:6. Ostatecznie mający cały mecz przewagę goście wygrali 2:7. To piłkarskie święto obserwowały tłumy sierpczan, które podziwiały nie tylko pięknie oświetlony obiekt, ale również swoich ulubieńców z telewizora oraz kolegów i znajomych grających w ekipie Miasta. Po spotkaniu zawodnicy obu ekip tradycyjnym szpalerem podziękowali widowni. Artystom musiało się w Sierpcu spodobać, bo już zapowiedzieli swój przyjazd za rok na kolejny mecz. Oby nowy stadion służył mieszkańcom jak najdłużej niosąc ze sobą gro sportowych emocji i radości.

FAN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe