DLA ALICJI SUSKIEJ KOLOROWA GAMA ARTYSTÓW

  • 29.05.2019, 11:17 (aktualizacja 29.05.2019, 11:25)
  • (katia)
DLA ALICJI SUSKIEJ KOLOROWA GAMA ARTYSTÓW
W piątkowy wieczór w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu  dla Ali Suskiej zagrała Kolorowa Gama Artystów. Ala choruje na chłoniaka linfoblastycznego. Jej przypadek jest niezwykle ciężki, gdyż postać chłoniaka, z którą walczy dziewczynka, należy do bardzo rzadkich i jest drugim tego typu przypadkiem w Polsce.

Obecnie dziewczynka znajduje się w szpitalu w Bydgoszczy - czeka ją kolejna dawka leczenia, która, jak wszyscy maja nadzieję, pozwoli Ali zwalczyć chorobę. W ostatnich miesiącach sierpczanie brali udział w organizowanych zbiórkach krwi dla Ali, a także odbywały się zbiórki w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu, której Ala jest uczennicą. W pomoc postanowili włączyć się również pracownicy CKiSz-u w Sierpcu. Jej sytuacja i walka z chorobą szczególnie bliska była instruktorom, ponieważ dziewczynka uczęszczała na zajęcia tańca w Ludowym Zespole Artystycznym „Kasztelanka”. Niestety choroba nie pozwoliła jej na   kontynuację, jak na razie, tej przygody z tańcem, jednak właśnie dla niej wystąpiła tego dnia Kasztelanka, w tym grupa, w której Ala zaczęła swoje  taneczne spotkania, a także wokaliści i tancerze z grup tańca nowoczesnego.  Koncert połączono ze zbiórką pieniędzy. Do puszki wystawionej na scenie trafiło ponad 3 tysiące zł, które w całości zostaną przekazane rodzicom małej Ali.

(katia)

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe