Sukces o włos

• 29.05.2019, 11:32
Pogoń w kolejnym swoim meczu musiała zmierzyć się z liderem rozgrywek w Staroźrebach z tamtejszym Świtem. Mimo ambitnej walki przegrała 2:1, mimo iż długo prowadziła.

Niespodzianka
Od pierwszych minut do ataku ruszyli gospodarze, którzy chcieli szybko zdobyć gola i spokojnie grać w tym meczu. Już w 5. minucie mogli objąć prowadzenie, jednak strzał Adriana Kinalskiego kapitalnie obronił Łukasz Piłat. Przewaga Świtu narastała z każdą minutą, jednak to goście niespodziewanie obejmują prowadzenie. Kontra Pogoni. Kamil Kamiński zagrywa prostopadłą piłkę do Szymona Sieradzkiego. Ten dobiega do linii końcowej boiska i wycofuje futbolówkę na 14. metr do Bartosza Różańskiego, który technicznym uderzeniem przy słupku wyprowadza gości na prowadzenie. Szok po stracie gola trwał w poczynaniach gości dłuższą chwilę. Gola wyrównującego próbowali zdobyć Maciej Sobiesiak, Damian Kołeczek czy wspomniany wcześniej Kinalski. Bez powodzenia. Wycofana Pogoń umiejętnie się broniła i rozbijała ataki gospodarzy. Do przerwy mimo momentami przytłaczającej przewagi Staroźreb to Pogoń prowadziła 0:1.

Autobus
Obraz gry po zmianie stron nie uległ zmianie. Znów gospodarze mieli przytłaczającą przewagę, z której niewiele wynikało. Piękny strzał z dystansu Jarosława Unierzyskiego czy też uderzenie Macieja Sobiesiaka z 56. minuty pachniały golem, jednak ten nie padał. Aktywny w tej części gry był Mateusz Ziarko, który pojawił się na murawie po przerwie. Pogoń sporadycznie atakowała, choć mogła podwyższyć rezultat. Najpierw w 59. minucie ładnie z dystansu uderzał Przemysław Mysielski, jednak piłka o metr minęła bramkę gospodarzy. Następną strzelecką szansę mają goście w 72. minucie, a konkretnie Paweł Sadowski. Piłka uderzona przez niego również mija bramkę Świtu. Nadal wyraźną przewagę mają gospodarze i wreszcie w 74. minucie pada wyrównanie. Mateusz Ziarko w zamieszaniu zdobywa gola i jest remis 1:1. Do końca atakują Staroźreby i ich desperacja przynosi efekt w 87. minucie. Ponownie na listę strzelców wpisuje się Ziarko, który podobnie jak przy pierwszym golu oddaje strzał z około 11 metrów. Piłka przy słupku wpada do siatki obok bezradnego Łukasza Piłata. Świt zdobywa drugiego gola i wygrywa ten mecz. Mimo że Pogoń dobrze się broniła, chyba zbytnio oddała inicjatywę liderowi, który przez długi czas bił głową w mur. W efekcie dwa razy go przebił i zwyciężył, tworząc sobie znakomitą okazję wyjściową do awansu.