Fala życia

  • 05.06.2019, 09:20
  • opr. red.
Fala życia
Czterech szkoleniowców Szkolnej Drużyny PCK działającej w Liceum Ogólnokształcącym im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu, tj. Mateusz Turalski - kierownik projektu, Wiktoria Góralska, Kamil Gabrychowicz i Małgorzata Wojtas rozpoczęło realizację projektu społecznego w ramach olimpiady”Zwolnieni z Teorii”. Projekt nosi nazwę ,,FALA ŻYCIA” i jego zadaniem jest promowanie pierwszej pomocy poprzez naukę od najmłodszego do najstarszego.

Na pomysł realizacji projektu wpadli uczniowie, których opiekunem została Krystyna Witkowska. Szkolna Drużyna PCK powstała w bieżącym roku szkolnym. Podjęte do tej pory działania opierają się przede wszystkim na propagowaniu i rozpowszechnianiu wiedzy o pierwszej pomocy. Projekt skierowany jest do każdego, zgodnie z mottem: FALA ŻYCIA podążać ma od najmłodszego do najstarszego, bo każdy stworzony jest do pomagania! Projekt trwa do końca bieżącego roku szkolnego. Po zatwierdzeniu prac uczniowie otrzymają międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami stworzony z Project Management Institute (PMI) R.E.P. W ramach projektu zrealizowano szereg szkoleń dla uczniów klas siódmych w Szkole Podstawowej nr 3 im.ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu. Zrealizowano także szkolenia dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sierpcu,  przedszkolaków w Studzieńcu oraz w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Sierpcu. Również w SP3 odbył się pokaz dla rodziców dzieci. Uczniowie wzięli udział w akcji zbiórki krwi „Motoserce”, podczas której zaprezentowali najważniejsze działania udzielenia pierwszej pomocy w razie wypadku samochodowego lub motocyklowego. Najbliższe plany obejmują zorganizowanie egzaminu dla uczniów SP3 oraz szkolenie dla zerówki SP3 . Patronem projektu jest Liceum Ogólnokształcące im.bp. Leona Wetmańskiego w Sierpcu. Szkoła ta zapewnia dostęp do sprzętu, dzięki któremu możliwa jest nauka innych.  

opr. red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe