„Najmłodsi z pomocą” dla Filipka

  • 05.06.2019, 09:44
  • (katia)
„Najmłodsi z pomocą” dla Filipka
30 maja 2019 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu już po raz siódmy najmłodsi mieszkańcy Sierpca i okolic zatańczyli i zaśpiewali w ramach pomocy swojemu młodszemu koledze. Tym razem bohaterem dnia i całej akcji stał się trzyletni Filip, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Jego wielkim marzeniem jest móc chodzić.

Akcję pomocy dla chłopca zaczęło Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu, którego wychowankowie zorganizowali kiermasz kartek bożonarodzeniowych „Kartka z duszą”. Podczas koncertu na scenie CKiSz-u  mali artyści prezentowali swoje umiejętności, a także informowali o zebranych środkach finansowych na leczenie i rehabilitację chłopca. Nad całością akcji czuwało Stowarzyszenie „Szansa na życie” oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu.
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- tymi słowami Janusza Korczaka zainicjowała zbiórkę i cały koncert dyrektor SP nr 2 w Sierpcu Hanna Kurta, która następnie dodała: „Ale niektóre dzieci śmieją się mniej, ponieważ są chore i trzeba im pomóc. Siedem lat temu nasi uczniowie, którzy teraz są już uczniami szkół średnich, wpadli na pomysł, że przecież dzieci mogą pomagać innym dzieciom. W ten sposób udało się już pomóc sześciorgu chorym dzieciom. Dzięki swoim kolegom, rówieśnikom walczą one z chorobą”.

(katia)

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe