Getbol to jest to

  • 05.06.2019, 09:52
  • Radek
Getbol to jest to
.

Sierpecki orlik tętni życiem. Wiadomo o tym nie od dziś. Animator sportu Łukasz Wróblewski raz po raz wymyśla to nowe inicjatywy. W końcu to działacz sportowy roku 2018. Wie, co wymyślić, aby przyciągnąć chętnych na boisko. Współorganizatorem turnieju getbola był Dariusz Borkowski – nauczyciel wychowania fizycznego. Co to jest getbol? Pisałem o tym już nie raz. Z przyjemnością powtórzę. Zawsze z przyjemnością piszę o sporcie. Getbol to gra jeden na jednego na małe bramki, po prostu gra w piłkę nożną jeden na jednego. No i już wiadomo, czym trzeba wykazać się, grając w getbol. Trzeba wykazać się wspaniałym dryblingiem i celnymi strzałami. Na własne oczy widziałem, jak piłkarz trafił do bramki, kopiąc piłkę przez całe boisko spod własnej bramki. To było niczym rzut Siódmaka, naszego króla Artura, w meczu z Norwegią, kiedy rzucał i na tablicy pokazał się wynik 31:30 dla Polski. Frekwencja na turnieju dopisała, można więc było grać. Organizatorzy zadecydowali, że turniej zostanie rozegrany w czterech kategoriach wiekowych. W sumie rozegrano dwadzieścia dziewięć spotkań (2 x 1,5 minuty). W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych na pierwszym miejscu uplasowała się Nikola Chrzanowska, druga była Anita Fedaczyńska, a trzecia Julia Chrzanowska. W kategorii chłopców ze szkół podstawowych kl. II – VII najlepszym okazał się Jakub Twardowski, który zmagania ukończył przed Adamem Wesołowskim i Jakubem Jagielskim. Czwarty był Bartosz Fedaczyński, piąty Sebastian Kaźmierczak, a szósty Lucien Ramms. W kategorii chłopców z VIII klasy szkół podstawowych pierwszy był Jakub Obrębski, drugi Paweł Michalczyk, trzeci Jakub Klimarczyk, a czwarty Adam Oszal. Najstarszą kategorię chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych wygrał Kamil Tłusty przed Patrykiem Dobrzenieckim i Bartoszem Góreckim. Czwarty był Igor Suliński, piąty Mateusz Rypiński, a szósty Łukasz Szczerbiak.
Organizatorzy wręczali pamiątkowe nagrody. Największą nagrodą dla tych młodych sportowców jest zorganizowanie im czasu wolnego, wspólna rywalizacja i możliwość doskonalenia swoich umiejętności.

Radek

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe