MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

  • 12.06.2019, 09:23 (aktualizacja 12.06.2019, 09:25)
  • red.
MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY fot. Jacek Jurkowski
.

9  czerwca 2019 r. odbył się I Sierpecki Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpoczął się mszą św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Sierpcu. Następnie uczestnicy Marszu w barwnym kilkudziesięcioosobowym korowodzie przeszli na teren placu koronacyjnego przy opactwie Sióstr Benedyktynek w Sierpcu. Tam odbył się dalszy ciąg imprezy. W festynie rodzinnym uczestniczyło  wiele osób. Dla uczestników przygotowano wyjątkowe atrakcje, m.in. przejażdżki na quadach, dmuchańce, występy dla dzieci i młodzieży, grill, watę cukrową czy kiermasz ciast. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. burmistrza Sierpca Jarosław Perzyński oraz  starosta sierpecki Mariusz Turalski. 
Jak czytamy na fanpage`u Stowarzyszenia „W Trosce o Rodzinę” na Wzgórzu Loret  Sierpc, „...Marsze dla Życia i Rodziny są publiczną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju. Uczestników marszów łączy przekonanie, że wartości te stanowią fundament ładu społecznego...” Idea zorganizowania Marszu dla Życia i Rodziny zrodziła się w 2005 roku w Warszawie. Z roku na rok marsz rozwijał się, przyciągając kolejnych sympatyków i wywołując coraz większe zainteresowanie mediów i opinii publicznej. W tym roku marsz odbył się w około 150 miejscowościach! Z dumą informujemy, że pośród nich znalazł się również Sierpc.

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe