SIERPECKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU ROZPOCZĄŁ WAKACJE

  • 12.06.2019, 09:25 (aktualizacja 12.06.2019, 09:27)
  • (katia)
SIERPECKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU ROZPOCZĄŁ WAKACJE
„Gaudeamus igitur” - kolejny rok akademicki Sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za nami.

5 czerwca w CKiSz-u w Sierpcu odbyło się uroczyste zakończenie XII roku akademickiego Sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. „Słuchacze Uniwersytetu są doskonałym przykładem na to, jak być aktywnym i  uczyć się przez całe życie. Praca umysłu to właściwość niezwykła, dzięki której stajemy się młodsi - mówił Jarosław Żmijewski, dyrektor CKiSz-u w Sierpcu - podejmowanie aktywności społecznej i kulturalnej w piękny sposób przekłada się na twórczy rozwój, kształtuje kreatywność, aktywuje do działania”.
Nie zabrakło podczas spotkania życzeń, podziękowań dla prowadzących zajęcia fakultatywne oraz wykłady. Foyer Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu ozdobiły prace słuchaczy sierpeckiego Uniwersytetu, które powstawały na zajęciach plastycznych. Jak co roku uroczystość otworzył zespół wokalno-instrumentalny „Dziewczyny Karola”, który wykonał „Życzenie” Chopina i „Jeszcze jeden mazur dzisiaj” w towarzystwie tańca pary młodych tancerzy Ludowego Zespołu Artystycznego „Kasztelanka”.
„Wszyscy otrzymaliście oceny bardzo dobre, więc zasłużyliście na wakacje i odpoczynek od nauki - powiedział Jarosław Perzyński - uważajcie na siebie, spędzajcie wakacje beztrosko, notując przygody z podróży, ale pamiętajcie o bezpieczeństwie”.
Spotkanie zakończyło się koncertem  zespołu „Pół na pół”, który przygotował piosenki Agnieszki Osieckiej. W czasie koncertu na scenie również pojawiła się długo oklaskiwana para taneczna. Do walca „Nim las, nim kłos” poprosił przewodniczącą Rady Słuchaczy SUTW Melanię Szałkucką burmistrz Jarosław Perzyński.

(katia)

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe