Praca u podstaw w XXI wieku. Sukces uczniów LO

  • 12.06.2019, 09:33
  • Red.
Praca u podstaw w XXI wieku. Sukces uczniów LO fot. LO
3 i 4 czerwca 2019 r. w Bibliotece Kórnickiej Polskiej Akademii Nauk w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności „Praca Organiczna 2.0” organizowanego przez Fundację Zakłady Kórnickie. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 800 uczniów.

Ostatni etap konkursu polegał na przygotowaniu projektu związanego z ideą pracy organicznej. Pierwszego dnia finału miała miejsce prezentacja przygotowanych wcześniej prac. Każdy zespół otrzymał 10 minut, aby przedstawić efekty swoich działań. Potem członkowie jury zadawali uczestnikom pytania. Jako siódma zaprezentowała się drużyna składająca się z uczniów naszego Liceum. Magdalena Petrykowska i Jakub Sokołowski z klasy I a opowiadali o swoim projekcie, który nazwali „Praca organiczna, czyli Praca u Podstaw «Od Podstaw»”. Polegał on na integracji dzieci i młodzieży z podopiecznymi Fundacji „Odzyskać Radość” oraz seniorami z Domu Dziennego „Senior plus” w Drobinie. 
Wtorkową galę rozpoczął ogólnopolski lider, pan Marek Przybylski, opowiadając o największych przedsięwzięciach Fundacji Zakłady Kórnickie. Następnie prezes Fundacji dr Dariusz Grzybek wygłosił przemówienie podkreślające istotę wcielania w życie idei pracy organicznej. Głos zabrała także Wielkopolska Kurator Oświaty. Goście uczestniczyli w wykładzie prof. dra hab. Grzegorza Kucharczyka pt. „Nowoczesność i dyskryminacja. Rzesza Niemiecka i Polacy na przełomie XIX i XX wieku” oraz w wykładzie dra Piotra Grzelczaka pt. „Narodowo-obywatelski przełom. Polski Sejm Dzielnicowy w Poznaniu w grudniu 1918 roku”. Wszyscy przybyli na finał mieli również przyjemność wysłuchania koncertu fortepianowego. Wręczono także dofinansowanie do zeszłorocznych projektów oraz zaprezentowano film będący relacją z pierwszej edycji konkursu. 
W samo południe nastąpił najbardziej oczekiwany moment, czyli ogłoszenie wyników. Drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu zajęła II miejsce, tym samym uzyskując roczne stypendium studenckie oraz inne nagrody rzeczowe. Uczniowie przygotowali się pod kierunkiem pani Joanny Kloc oraz pana Grzegorza Radomskiego, zaś opiekę podczas wyjazdów sprawował pan Michał Petrykowski, tata Magdy. 
Magdalena i Jakub pragną podkreślić, iż zamierzają nadal działać w ramach opracowanego przez nich projektu.

Red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe