Dwa punkty do medalu

• 12.06.2019, 09:43
  • Red.
Dwa punkty do medalu fot. Olimpijczyk Jeżewo
W dniach 8-9 czerwca 2019 roku w Krakowie zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków. Do boju stanęło po 64 najlepszych w naszym kraju zawodników i zawodniczek. W gronie najlepszych była Katarzyna Rajkowska z SLKS”Olimpijczyk” Jeżewo, która była rozstawiona zgodnie z rankingiem jako nr 6 w Polsce.

Pojedynki grupowe Kasia przeszła jak burza. W pierwszym meczu wygrała 3:0 z Gabrielą Kostuch ze Szczytnik, następnie rozprawiła się w stosunku 3:1 z Magdaleną Zatyką z Łaskarzewa. W kolejnym meczu pokonała Julię Milówkę z Tarnowa. Po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca na drodze stanęła jej Julia Borowska ze Śmigla. Był to już trudniejszy pojedynek. Kasia przegrywała po trzech setach 2:1, ale wspólnie z trenerem znaleźli sposób na zawodniczkę ze Śmigla. W meczu o wejście do czołowej ósemki w Polsce stanęła na drodze Dorota Krauze z Bydgoszczy, z którą Kasia grywała już kilka razy. Ostatni pojedynek wygrała rywalka 3:2. Tym razem zawodniczka z Jeżewa po zaciętym meczu zrewanżowała się rywalce i w tym samym stosunku wygrała mecz. W drodze do medalu kolejną rywalką była Aleksandra Oskiera z Bogorii Grodzisk Maz. Mecz z Olą był również pięknym i zaciętym widowiskiem. Po czterech setach wynik brzmiał 2:2. W piątym secie Kasia prowadziła już 9:7. Tylko dwa punkty brakowały do brązowego medalu . Niestety, końcówka należała do rywalki, która ostatecznie wygrała na przewagi 12:10. Piąte miejsce w Polsce to i tak olbrzymi sukces. Tym bardziej, że Kasia będzie grała w tym samym roczniku jeszcze rok i będzie rozstawiona na I GP Polski z nr 2 w Polsce. W grach deblowych również zabrakło trochę szczęścia. Kasia i grająca z nią Ania Ulatowska z Wołowa po dwóch pierwszych wygranych deblach w walce o brąz uległy 3:1 parze Natalia Brzezińska i Zuzanna Bezak, prowadząc w każdym secie 10:8 i zajęły również 5 miejsce.