ZNISZCZONY STADION!!!

  • 19.06.2019, 08:45 (aktualizacja 19.06.2019, 08:50)
  • SK
ZNISZCZONY STADION!!! fot. FB JPBMS
15 czerwca na nowo wyremontowanym stadionie miejskim w Sierpcu podczas meczu czwartej ligii ostatniej kolejki pomiędzy MKS Kasztelan i Ząbkovia Ząbki doszło do aktu wandalizmu. Obecni tego dnia pseudokibice dopuścili się zniszczenia mienia.

-(...)Cały sztab ludzi pracował przy budowie tego obiektu. Wspólnie chcieliśmy stworzyć w Sierpcu miejsce, które byłoby sportowym sercem miasta. Chcieliśmy wpajać młodym ludziom zasady gry fair play, uczyć ich szacunku do rywali, uczciwości, budowania silnych sportowych charakterów, a przede wszystkim zasad zdrowej rywalizacji. To, co działo się podczas meczu, odbiegało od dobrych manier w sporcie (...) - czytamy m.in. na fanpage’u burmistrza Sierpca.
Podczas meczu, poza lokalnymi kibicami, pojawiła się grupa ponad stu pseudokibiców Wisły Płock.  Zniszczenia, jakich się dopuszczono na nowym stadionie poprzez rzucanie płonących rac, obejmują bieżnię w sześciu miejscach, sztuczną murawę  w dwóch miejscach oraz trybuny. Do chwili obecnej naliczono około 15 zdewastowanych krzeseł. Obecnie trwa szacowanie kosztów związanych ze zniszczeniami. W ostatnich dniach burmistrz w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że stanowczo piętnuje zachowania pseudokibicowskie w środowisku sierpeckiego sportu oraz w konsekwencji sobotnich wydarzeń wstrzymuje finansowanie przez gminę-miasto Sierpc działalności sekcji seniorskiej klubu MKS Kasztelan Sierpc. Informujemy, że konsekwencje nie dotyczą sekcji dziecięcych i młodzieżowych. 

– „Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pełną odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku ponosi organizator. W tym przypadku jest to klub MKS Kasztelan” – poinformował redakcję burmistrz Sierpca.
Poniżej przedstawiamy oficjalne stanowisko Zarządu Klubu MKS Kasztelan Sierpc.

Oświadczenie 
Zarządu Klubu MKS Kasztelan Sierpc w odniesieniu do wydarzeń jakie miały miejsce na stadionie miejskim w Sierpcu, dnia 15 czerwca 2019 roku podczas meczu Kasztelan Sierpc-Ząbkovia Ząbki. 

Zarząd z całą stanowczością kategorycznie potępia zachowanie pseudokibiców i czyny jakich oni dokonali niszcząc obiekt sportowy.
Klub zapewnił wymaganą przepisami ochronę meczu, dysponując własnymi służbami porządkowymi jak i wynajętą firmą ochroniarską. 
Obarczanie całkowitą winą klubu Kasztelan za zachowanie pseudokibiców jest niesprawiedliwe i godzące w dobre imię klubu.     
Zarząd klubu Kasztelan zawsze robił wszystko co w jego mocy, aby zapewnić kibicom przychodzącym na mecze, aby czuli się bezpiecznie i komfortowo. Z tego powodu ubolewamy, że kilkudziesięciu chuliganów, próbuje zniszczyć 90-letni dorobek klubu Kasztelan. 
Pragniemy przeprosić wszystkich kibiców, zawodników i sympatyków za wydarzenia jakie miały miejsce w minioną sobotę podczas meczu. 
Dołożymy wszelkich możliwych starań, aby nigdy więcej podobne wydarzenia nie miały miejsca, zdając jednak sobie sprawę z tego, że na podobne akty wandalizmu przygotować się nie sposób. 
Nigdy nie było i nie będzie przyzwolenia klubu na tego typu zachowania. 

Z poważaniem
Zarząd MKS Kasztelan

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sierpczanin
Sierpczanin 21.06.2019, 14:10
Śmieszni kibice Wisły Płock nie mają stadionu i z zazdrości jeżdżą i niszczą inne piłkarskie stadiony i boiska

Pozostałe