Nagrody Burmistrza dla dwunastu najlepszych

  • 26.06.2019, 12:29 (aktualizacja 26.06.2019, 12:31)
  • (katia)
Nagrody Burmistrza dla dwunastu najlepszych
Już po raz dziewiętnasty Nagrodami Burmistrza Miasta Sierpca uhonorowano dwunastu najlepszych uczniów sierpeckich szkół podstawowych i gimnazjów.

Nagrody przyznawane są od 2001r. dla wyróżniających się uczniów, odnoszących sukcesy w nauce, sporcie oraz w różnych dziedzinach sztuki. Zasady ich przyznawania radni Rady Miejskiej przyjęli Uchwałą nr 120/XV/2008 w dniu 6 lutego 2008r., a następnie zmodyfikowali Uchwałą nr 398/LI/2018 w dniu 31 stycznia 2018r. Zgodnie z nimi nagrodę może otrzymać uczeń, który spełni łącznie trzy następujące warunki:
1) uczęszcza do klas od IV do VIII w miejskiej szkole podstawowej (tj. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej, w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego lub w I Prywatnej Szkole Podstawowej w Sierpcu) albo do klas III w gimnazjum (tj. w Gimnazjum Miejskim im. Mikołaja Kopernika lub oddziałów gimnazjalnych Liceum Ogólnokształcącego im. Biskupa Leona Wetmańskiego),
2) uzyskał przynajmniej bardzo dobrą ocenę końcową z zachowania,
3) odnotował udokumentowane co najmniej na poziomie szczebla wojewódzkiego wybitne osiągnięcie artystyczne lub sportowe promujące szkołę lub miasto, ewentualnie udokumentowane wybitne osiągnięcie w jakiejś dziedzinie wiedzy lub nauki, potwierdzone w zewnętrznych konkursach lub olimpiadach.
Wnioski składane przez nauczycieli albo wychowawców do dyrektorów szkół, a następnie rozpatrywane przez rady pedagogiczne, co roku mają na celu dostrzeżenie uczniów wybitnych, którzy swoją wiedzą i szerokim wachlarzem zainteresowań (dostarczającym im jednocześnie sukcesów na polu naukowym, artystycznym oraz sportowym) przynoszą chlubę szkole, a jednocześnie dają im możliwość bycia dostrzeżonym w środowisku lokalnym.
W tym roku Burmistrz Miasta Sierpca przyznał nagrody:
Alicji Sulkowskiej (kl. VI B), Kacprowi Millerowi (kl. VIII A), Oliwii Misztal (kl. VIII B), Natalii Mikuckiej (kl. VIII C) i Igorowi Krulczykowi (kl. VII D) – uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu,
Natalii Barańskiej (kl. VII C), Filipowi Kędzierskiemu (kl. VII C), Julii Grzeleckiej (kl. VI B) i Wojciechowi Krzemińskiemu (kl. VIII A) - uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu,
Damianowi Bieleckiemu – uczniowi klasy VIII I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu,
Jakubowi Łukomskiemu – uczniowi klasy III A oddziału gimnazjalnego Liceum Ogólnokształcącego im. bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu,
Laurze Luizie Szewczyk (kl. III A) – uczennicy Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu.
W tym dniu zostały także wręczone nagrody dla laureatów konkursów organizowanych przez Urząd Miasta, czyli konkursu na logo obchodów Roku gen. Władysława Andersa w Sierpcu, VIII Konkursu Plastycznego „Wychodzę na spacer do parku im. gen. Władysława Andersa i …” oraz X edycji konkursu „Sierpc w moim obiektywie” odbywającego się w bieżącym roku szkolnym pod hasłem: „Pokaż fotografią, że Sierpc to miasto ze smakiem”.

(katia)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe