Jak imprezowo dogodzić sierpczanom?

  • 26.06.2019, 12:35 (aktualizacja 26.06.2019, 12:37)
  • (katia)
Jak imprezowo dogodzić sierpczanom?
Tradycyjnie w najkrótszą noc roku zwaną kupalnocką, nocą świętojańską czy też „po naszemu” wiankami przed Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zorganizowano zabawę, połączoną z puszczaniem wianków na sierpeckich Jeziórkach.

Wśród zaplanowanych atrakcji były megabańki, rysowanie kredą i ulubione przez najmłodszych dmuchańce, pływanie łodzią po Jeziórkach, pyszne jedzenie, baloniki, a dla starszych konkursy, pokazy, występy dzieci i młodzieży - wokalistów, grup tanecznych z Centrum oraz zaproszonych na ten dzień laureatów Konkursu Piosenki Ludowej - „Przedszkolaki na Ludowo”, który odbył się 18 czerwca w skansenie. Oczywiście jak na noc świętojańską przystało, odbył się korowód z wiankami prowadzony przez mażoretki oraz Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą w Sierpcu, a panny (i nie tylko) puszczały wianki, marząc o wybranku swojego serca.
Już od godziny 18.00 napływali chętni do wzięcia udziału w konkursie na wianek na noc świętojańską. Można było również upleść wianek na miejscu, pod czujnym okiem pań z Sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które zawsze chętnie dzielą się nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale także kwiatami, które własnoręcznie zbierają na tę okazję i przywożą na wieczorne plecenie. Prace konkursowe, opatrzone metryczkami, rozpatrywane były w kilku kategoriach. Nagrody, jak co roku, ufundowali burmistrz oraz Rada Miejska, a zdobyli je:
W kategorii dzieci i młodzieży w wieku 10-17 lat:
I miejsce: Weronika Antoszek,
II miejsce: Justyna Kasperska,
III miejsce: Wiktoria Jonak.
W kategorii dorośli w wieku 18-60 lat:
I miejsce: Beata Jeżewska,
II miejsce: Agnieszka Borowiecka,
III miejsce: Renata Barańska.
W kategorii powyżej 60 lat:
I miejsce: Krystyna Antoszek,
II miejsce: Anna Rentflejsz,
III miejsce: Zofia Jędrzejewska.
W kategorii nagrody zespołowe:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu,
II miejsce: grupa Narzeczeni,
III miejsce: grupa Matka i Córka.
W konkursie na najładniejszy wianek zdobiący głowę nagrodę zdobyła Wioleta Frymarska. Komisja konkursowa doceniła wplecione w wianek maki i chabry, które nawiązywać miały do roku generała Andersa. Organizatorzy ukryli także kwiat paproci, który sokolim wzrokiem wypatrzył Krzysztof Tylmanowski.
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie, jak zwykle, frekwencja. Po zjedzeniu lodów czy też porcji waty cukrowej oraz obejrzeniu występu swojej pociechy na scenie większość przybyłych odchodziła do domów,  na spacer, gdzieś daleko. I choć ogólnie zadowoleni, nie mieli ochoty zostawać dłużej. A przecież atrakcji nie brakowało.  Najsmutniejszym momentem był wieczorny koncert zespołu Horpyna - czołowego przedstawiciela ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce, istniejącego od 1999 roku, koncertującego zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zespołu, który w innych miejscach - nawet ościennych, mniejszych miejscowościach - przyciąga tłumy. A tu? Sierpczanie najwidoczniej nie byli, po raz kolejny zresztą, zadowoleni z wyboru, bo plac przed CKiSz-em wiał pustkami, a nieliczni słuchacze i garstka bawiących się przy folkowych rytmach robiła dobrą minę do złej gry, widząc, że są tylko oni, a może czując zażenowanie i wstyd w stosunku do artystów grających do trawników i do pleców pomnika marszałka Piłsudskiego. Powstaje pytanie - czy sierpeckiej społeczności nie da się zjednoczyć? Czy lokalne, nasze imprezy nie mogą zgromadzić mieszkańców? A przecież wydarzeń, ofert, a także atrakcji, które w dużej mierze są całkowicie darmowe, na tego typu przedsięwzięciach nie brakuje, jest całkiem sporo. Czy to już przesyt dla mieszkańców? Być może nie, bo na występy w okolicznych miastach i wioskach jeżdżą chętnie. Pozostaje więc nadzieja, że mieszkańcy naszego miasta jeszcze jednak będą chcieli spędzać wspólnie czas, niekoniecznie przy znanych tylko nazwiskach show-biznesu.

(katia)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
uczestnik
uczestnik 26.06.2019, 22:59
Koncert - wspaniały pomysł na Horpynę - 21.30 może to zbyt późna pora w niedzielny wieczór. Uważam, że sobota byłaby o wiele dogodniejsza, frekwencja byłaby wyższa. Poza tym, promocja imprezy kiepska, bardzo kiepska. No i konkursy na wianki - żenada... komisja, której nie było widać w czasie oceny prac, dla dzieci nawet cukierka na pocieszenie... gdyby zbliżały się wybory, zapewne byłoby ciekawiej...zapewne
Renata
Renata 26.06.2019, 18:07
Nie byłam, bo nie wiedziałam, że będą. Informacja pojawiła się bardzo późno. Może promocję trzeba było dużo wcześniej zacząć. Dlaczego burmistrz z Festiwalem Smaków potrafi ruszyć rok wcześniej, a CKiSz z Sobótką zaczyna nawet nie tydzień przed imprezą?

Pozostałe