Gospodynie z Rycharcic najlepsze

  • 03.07.2019, 10:47
  • opr. SK
Gospodynie z Rycharcic najlepsze fot. UG Gozdowo
Biuro Regionalne Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich rozstrzygnęło pierwszy konkurs pod nazwą „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”. Zwycięzcą okazało sie Koło Gospodyń Wiejskich z Rycharcic.

Konkurs miał na celu  rozbudzenie aktywności społecznej w województwie mazowieckim, a w szczególności pogłębienie wiedzy o różnych formach działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich. Do konkursu Koło Gospodyń Wiejskich z Rycharcić zgłosił wójt gminy Dariusz Kalkowski. Łącznie do konkursu zgłoszonych zostało trzynaście kół, zaś nagrodzonych sześć. Gospodynie z Rycharcić zajęły I miejsce, otrzymując tym samym nagrode pieniężną w kwocie 5 tys. zł. Przypominamy, że KGW Rycharcice rozpoczęło swoją działalność w 1968r., obecnie liczy 24 członków (w tym dwóch panów), tworząc obraz wsi nowoczesnej, ale pełnej tradycyjnych smaków i ludowego folkloru.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe