Alarmy bombowe w przedszkolach

  • 03.07.2019, 11:00
  • opr. SK
Alarmy bombowe w przedszkolach
W ostatnim tygodniu czerwca, a dokładnie 27 czerwca przed godziną 9:00, dyżurny sierpeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do placówek przedszkolnych znajdujących się przy ulicach Kwiatowej, Piastowskiej oraz Narutowicza w Sierpcu przesłane zostały e-mailem informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych.

Sierpeccy policjanci w trybie natychmiastowym nawiązali bezpośredni kontakt z dyrekcją tych placówek oraz niezwłocznie dokonali ich sprawdzenia, podczas którego nie znaleziono żadnych materiałów pirotechnicznych. Z terenów placówek przedszkolnych łącznie zostało ewakuowanych około 150 osób, nikomu nic się nie stało. Jednocześnie prowadzone będą także czynności mające na celu ustalenie autora tych e-maili. Ostatnie zgłoszenia o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych miały miejsce w okresie matur, czyli w maju.
Wiadomości te oceniamy jako informacje o bardzo niskim stopniu wiarygodności. Osobie, która wywołuje celowo taki alarm, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Może ona także zostać sądownie zobowiązana do pokrycia strat finansowych związanych z tymi zdarzeniami, poniesionych zarówno przez instytucje wychowawczo-oświatowe, jak i służby ratunkowe zaangażowane w działania.

opr. SK

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe