Milionowe inwestycje

  • 03.07.2019, 11:04
  • Opr. SK
Milionowe inwestycje Fot. UM 
Mimo że rozpoczął się okres urlopowy, władze miejskie nie zwalniają tempa. 27 czerwca  w magistracie sierpeckim doszło do spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Tematem rozmów był projekt „Sierpc 2.0 – Rozwiązania EcoSmart z zakresu zarządzania miastem”.

W ramach organizowanego przez Ministerstwo konkursu „Human Smart Cities. Inteligentne Miasta współtworzone przez mieszkańców” projekt dostanie dofinansowany kwotą 2 mln złotych pozyskaną ze środków unijnych oraz budżetu państwa. Spotkanie, które miało miejsce, dotyczyło głównie ustalenia terminu podpisania umowy  dotacji, jak również omówienia procesu realizacji projektu.
Tego samego dnia miało miejsce jeszcze jedno istotne dla miasta spotkanie. Mianowicie zastępca burmistrza wraz z radnymi Piotrem Rzeszotarskim i Krzysztofem Kacperskim  oraz naczelnikiem Wydziału Inwestycji, Remontów i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych udali się do Warszawy na spotkanie z przedstawicielami Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Tematem rozmów było ustalenie terminu rozpoczęcia przebudowy ul. Płockiej na odcinku od torów do ronda i od ronda do poczty. Poruszono także temat remontu drogi wojewódzkiej na odcinku od wjazdu do miasta, czyli odcinek ul. Głowackiego i ul. Piastowskiej. W ramach modernizacji ul. Piastowskiej przebudowane zostaną chodniki i kanalizacja deszczowa, będzie wybudowana ścieżka rowerowa, a także zostanie wymieniona nawierzchnia. Jest to kilkunastomilionowa inwestycja przewidziana na lata 2021/22. Padł także termin budowy obwodnicy, który jest przewidziany na 2023 rok.

Opr. SK

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe