Wspólne patrole

  • 03.07.2019, 11:06
  • opr. red.
Wspólne patrole Fot fanpage JP burmistrz MS
Od kilku dni można spotkać wspólnie patrolujących ulice miasta policjantów wraz ze strażą miejską. Wspólne patrole to akcja informacyjna dotycząca bezpieczeństwa na drogach.

Akcja potrwa do 15 września i ma na celu podniesienie świadomości kierujących pojazdami silnikowymi i przypominanie im, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Z drugiej strony działania te będą zmierzały do zwrócenia uwagi rowerzystom i pieszym, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Należy pamiętać, iż piesi i rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Jest to grupa najbardziej narażona na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Służby apelują do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczniejsze zwracanie uwagi na pobocza. Upominane będą również osoby jeżdżące rowerem po chodniku, ponieważ jest to wykorzystanie chodnika w niewłaściwy sposób. Straż Miejska oraz Policja będą zwracać uwagę także na korzystanie z telefonów podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Zachowania takie obniżają bezpieczeństwo pieszego na „pasach”, rozpraszają jego koncentrację i podnoszą ryzyko wypadku.

opr. red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe