Sesja nadzwyczajna

  • 10.07.2019, 16:45 (aktualizacja 10.07.2019, 16:47)
  • SK
Sesja nadzwyczajna
Na wniosek burmistrza 5 lipca dziesięciu radnych spotkało się na XIV nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Sierpca, żeby podjąć trzy istotne dla mieszkańców uchwały.

Pierwszą poddaną pod głosowanie uchwałą była uchwała ws. przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowych z budżetu gminy i miasta Sierpc do wymiany źródeł ciepła.  W ostatnich dniach do magistratu sierpeckiego wpłynął zaakceptowany regulamin projektu, z którego  będą mogli skorzystać mieszkańcy mogący podłączyć się do sieci gazowej lub do sieci ciepłowniczej w mieście. Po akceptacji przez Radę regulaminu, jeszcze w wakacje rozpocznie się nabór wniosków o pozyskanie dofinansowania. Na ten cel zabezpieczono w budżecie kwotę około 100 tys. złotych. Każdy będzie mógł złożyć wniosek do Urzędu Miasta, żeby skorzystać z projektu. Liczy się kolejność złożonych wniosków. Wszelkich informacji będą udzielać pracownicy Urzędu. Warunkiem koniecznym pozyskania dofinansowanie jest posiadanie projektu na wymianę instalacji. Jeśli ktoś nie posiada takowego projektu, wówczas będzie miał rok na jego przygotowanie,  ponieważ Rada we wrześniu również zabezpieczy w budżecie kwotę na realizację tego przedsięwzięcia na przyszły rok. Kwota dofinansowania to 4 tys. złotych, w przypadku wspólnot 15 tys. zł. Radni jednogłośnie zatwierdzili uchwałą regulamin projektu. 
Kolejny punkt obrad to głosowanie nad uchwałą ws. wieloletniej prognozy finansowej miasta Sierpca na lata 2019 -2028, mowa o miejskim żłobku. W roku 2017 miasto złożyło wniosek o dofinansowanie budowy i rekrutacji żłobka w mieście, w którym miejsce znajdzie 24 dzieci. Dofinansowanie otrzymane to około 1mln zł, z czego 60% przeznaczono na inwestycje w ten budynek. Ze względu na wcześniejsze zabezpieczenie środków, ale też i wzrost cen w obecnym roku, zabezpieczonych środków nie wystarczy, stąd prośba burmistrza do radnych o zabezpieczenie dodatkowych 300 tys. zł na najbliższe 1,5 roku na funkcjonowanie tego obiektu. Wszyscy głosujący radni byli za. 

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe