Dofinansowanie z PCPR

  • 10.07.2019, 16:47
  • opr. red.
Dofinansowanie z PCPR
W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu ruszył nabór wniosków o uzyskanie dofinansowania ze środków PFRON w ramach programu „aktywny samorząd”.

Do końca 31 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie. Otrzymaną kwotę można przeznaczyć na zakup i montaż oprzyrządowania do posiadanego samochodu dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności do  m.in.16 roku życia, uzyskania prawa jazdy czy zakup sprzętu elektronicznego. Za otrzymane dofinansowanie można również nabyć protezy kończyny lub utrzymać jej sprawność techniczną, czy też utrzymać sprawność techniczną np. skutera. Możliwe jest także pokrycie części kosztów związanych z utrzymaniem aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej, tj. dziecka. 
Do 10 października można składać wnioski o dofinansowanie do uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym adresowanym do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności poprzez dofinansowanie do czesnego, kosztów nauki w szkole policealnej czy w kolegium. 

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe