„Pogodne lato”

  • 11.07.2019, 16:36 (aktualizacja 11.07.2019, 16:38)
  • IP
„Pogodne lato” fot. KPPw Sierpcu 
W ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019” policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego odwiedzili dzieci i młodzież spędzające wakacje w Stanicy Harcerskiej „Nasz dom” w miejscowości Słupia, gm. Szczutowo.

Sierpeccy policjanci przeprowadzili prelekcję o bezpieczeństwie nad wodą, ochronie swoich rzeczy osobistych przed ewentualną kradzieżą i zachowaniu w przypadku zagubienia się w lesie oraz niebezpieczeństwem płynącym z zażywania narkotyków i dopalaczy.
Spotkanie realizowane było zarówno przez policjantów KPP w Sierpcu, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, jak również wspólnie z przedstawicielami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sierpcu. Policjanci, realizując program „Bezpieczne wakacje 2019”, nie tylko kontrolują, ale chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. Wśród uczestników propagowano też bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz dostępne aplikacje „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Działania realizowano w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
Wakacje pod namiotami dla wielu dzieci i młodzieży to popularna, ciekawa i pełna wrażeń forma letniego wypoczynku. Warto jednak pamiętać, że odpoczynek na łonie natury wymaga od nas zachowania szczególnej ostrożności i rozwagi, chociażby podczas niekorzystnej pogody – gwałtownych opadów, burz czy silnego wiatru.

IP

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe